İzmir City | İzmir haberleri, İzmir etkinlik, İzmir Şehir Rehberi, Sinema, Konser, Tiyatro
» 
Beşşar Esed’in THKP-C’li celladı Hataylı çıktı
a aa
Tarih : 09 Mayıs 2013 12:52
Beşşar Esed’in THKP-C’li celladı Hataylı çıktı
Suriye'de sahil bölgelerinde etnik temizlik başlatan Beşşar Esed yönetiminin birçok katliamı Türkiye Halk Kurtuluş Parti-Cephesi terör örgütü (THKP/C Acilciler) elebaşı Mihraç Ural'a yaptırdığı iddia edildi.
Beşşar Esed’in THKP-C’li celladı Hataylı çıktı
reklam

Suriye’de sahil bölgelerinde etnik temizlik başlatan Beşşar Esed yönetiminin birçok katliamı Türkiye Halk Kurtuluş Parti-Cephesi terör örgütü (THKP/C Acilciler) elebaşı Mihraç Ural’a yaptırdığı iddia edildi. Kadın ve çocukların olduğu yüzlerce masum sivilin infaz edildiği Banyas katliamını da Mihraç Ural’ın bizzat yönettiği belirtiliyor.

El Arabiya televizyonu, muhaliflere dayanarak duyurduğu haberde, Banyas’ın Sünni köyü Bayda’da yüzlerce masum sivilin katledildiği saldırının arkasında aslen Hataylı bir Nusayri olan Ural’ın olduğunu duyurdu. Suriye istihbaratıyla yakın irtibatı olan Ural’ın, Suriye ordusunda herhangi bir görevi olmadığı; ancak Suriye’nin sahil tarafında yer alan Basit bölgesinin Şebbiha milislerinin yöneticisi olduğu ifade edildi.

“Ali Keyyali” kod adını kullanan Mihraç Ural’ın, kendisini “Suriye Direniş Komutanı” olarak tanıttığı ve aralarında Türkiye’den gidenlerin de olduğu binlerce Şebbiha’nın yöneticisi olduğu kaydedildi.

URAL: BANYAS’TA ACİLEN TEMİZLİĞE BAŞLANMALI

Sosyal paylaşım sitelerinde yer alan görüntülerde ise Mihraç Ural, zaman kaybetmeden acil bir şekilde Banyas kuşatılması gerektiğini ifade ederek, “Banyas kuşatılıp temizliğe başlanmalı.” çağrısında bulunuyor. Şebbiha elebaşı Ural’ın konuşmasında, “Bizden Banyas’a girmemiz istenirse biz de üzerimize düşeni yaparız. Herkes Suriye direnişçilerinin nasıl savaştığını görecek.” diye konuşuyor.

Görüntülerde Ural,”Bizim projemiz daima saldırı, saldırı ve sonrasında yine saldırı olmuştur. Bize soruyorlar; ‘Köye girdiniz peki kim bu köyde oturacak?’ insan oturacak. Görevimiz özgürleştirip, temizlemek, orada bir boşluk olması durumunda o zaman icabına bakılır. Bu tür durumda başka icraatlar var. Banyas’a dikkat edelim. Bu hainlerin denize açıklan tek kapısıdır. Süratle kuşatılıp, özgürleştirilerek, temizlenmesi gerekir.” ifadelerini kullanıyor.

ERDOĞAN VE YENİ OSMANLICILARDAN HESAP SORACAĞIZ

Başka bir görüntüde Şebbihalar ile silah taşıyan Ural’ın tehditler savurduğu dikkat çekiyor. “Suriye direnişi tüm zalimlerden intikam alacak” diyen Ural, “Suriye direnişi; hainlerden, sınırlardan sızanlardan, Erdoğan’dan ve ‘yeni Osmanlıcı’lardan hesap soracak. Suriye’nin çocukları; 7 bin yıllık medeniyet ve kültürümüzün çocukları, bu topraklara girerek ülkeyi yıkmanıza izin vermeyecek. Hepimiz sizi izliyoruz” diyerek tehditler savuruyor.

ÖCALAN’IN DA YAKIN ARKADAŞI

Mihraç Ural’ın ayrıca terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın yakın arkadaşı olduğu belirtiliyor. Ural, Öcalan’ın Suriye’de bulunduğu sırada Lazkiye’de 1986 yılında çekilmiş fotoğrafları da dikkat çekiyor. Hatay’da Esed’e destek ve Suriyeli sivillere karşı yapılan gösterilerin de organizatörlerinden olduğu belirtilen Ural, kendisiyle ilgili haber yapan Yeni Şafak gazetesine gönderdiği bir yazı ile cevap vermişti. 2 Eylül 212 tarihli “Nefret tezgahı meydana indi” manşeti ile gazete Mirhaç Ural’ın başını çektiği ulusal grupların Hatay’da halkı kışkırttıklarına dikkat çekmişti. Haberde, Ural’ın gazeteye gönderdiği mesajında, “sivilleri terörist olarak tanımladığı ve bunları öldürmenin onurlu bir davranış olduğunu” söylediği yer almıştı.

BANYAS’TA ETNİK TEMİZLİK YAPAN ŞEBBİHALAR ONLARCA MASUM SİVİLİ KATLETTİ

Ülkenin tamamını elde tutamayacağını anlayan Esed yönetiminin, sahil bölgesinde bir Nusayri devleti kurma planını devreye soktuğu iddia ediliyor. Esed yönetimi, hem kurulacak Nusayri devleti hem de bu devletin Lübnan ile koridorunu sağlamak amacıyla stratejik bir yerde bulunan Banyas ve Bayda’ya yönelik askeri ve milis güçleriyle Sünnilere yönelik etnik temizlik başlattı. Başlarında Mihraç Ural’ın bulunduğu şebbiha milisleri girdikleri Banyas ve Bayda’da çoğu kadın ve çocuk olmak üzere onlarca masum sivili katletti.

MUHALİFLER MİHRAÇ URAL İÇİN 100 BİN DOLAR ÖDÜL KOYDU

Öte yandan, muhaliflerin, Banyas katliamından sorumlu tuttukları Ali Keyyali kod adlı Ural, için 100 bin dolarlık ödül koyduğu iddia edildi. Sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanan açıklamada Keyyali’nin öldüren veya başını getiren şahsa 100 bin dolar ödül verileceği kaydedildi.

MİHRAÇ URAL KİMDİR ?

Mihraç Ural, 1975’te İlker Akman, Hasan Basri Temizalp ve Ahmet Kuş tarafından kurulan ve sol bir terör örgütü olan THKP/C Acilciler terör örgütünün bugünkü elebaşılığını yapıyor. Marksist ve Leninist bir felsefeyi benimseyen örgütün bir kolu olan Acilciler’in önemli bir gayesinin ise Suriye istihbarat örgütü Muhaberat’ın Hatay örgütlenmesini yapmak olduğu belirtiliyor. Örgütün merkez komite üyeleri, Muhaberat’la iç içe Şam ve Lazkiye’de faaliyet gösteriyor. Suriye’de Hatay Kurtuluş Ordusu olarak tanınan THKP/C Acilciler örgütü bugün Hatay merkezli ve Suriye eksenli lokal faaliyet göstermeye devam ediyor.

Mihraç Ural’ın başında bulunduğu Acilciler’in hem Hatay’da Esed yanlısı gösteriler düzenlediği hem de Mersin ve Adana gibi şehirlerde bu yönde provokasyon ve propaganda yaptığı kaydediliyor. Acilciler terör örgütünün, 14 kişinin hayatını kaybettiği Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki saldırının da failleri olduğu belirlenmişti.

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  • Paris’teki terör karşıtı yürüşe PKK yandaşlarıda katıldı

   Paris’teki terör karşıtı yürüşe ...

   Fransa’nın başkenti Paris’te, 17 kişinin ölümüne yol açan terör saldırılarının ardından, bugün toplam 1 milyon kişi ve 50'ye yakın ülkeden devlet-hükümet başkanının katılımıyla ‘’Cumhuriyet Yürüyüşü’’...

  • Çanakkale yeni bir devrin başladığı yer

   Çanakkale yeni bir devrin başladığı yer

   7. Büyükelçiler Konferansı’nın “Çanakkale” oturumuna katılan Bakan Çavuşoğlu, 9 Ocak tarihinin Çanakkale Savaşları’ndan sonra son İngiliz askerlerinin Gelibolu topraklarını terk ettiği gün olduğunu...

  • Abdullah Gül’den o karakola ziyaret

   Abdullah Gül’den o karakola ziyaret

   Abdullah Gül, Nuruosmaniye Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve beraberindekilerle birlikte bir lokantaya giderek yemek yedi. Daha sonra Sultanahmet’e geçen Gül,...

  • 1 kalp iki çocuk ?

   1 kalp iki çocuk ?

   Beyin ölümü gerçekleşen 12 yaşındaki çocuğun kalbi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 10 yaşındaki Havva Şahin'e takılacakken, uyumsuzluk nedeniyle 15 gün önce acil kalp nakli listesine yazılan 8...

  • Erzincan’da 18 ton kaçak çay yakalandı

   Erzincan’da 18 ton kaçak çay yak...

   Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince geçen yıl yapılan uygulamalarda ele geçirilen 18 ton kaçak çayın, analizlerin tamamlanmasının ardından imhasına...

  • Cep telefonuyla ‘hafızlık eğitimi’

   Cep telefonuyla ‘hafızlık eğitim...

   Kahramanmaraş Müftülüğünde müezzin olarak çalışan görme engelli Rıdvan Cinkara, Tokat Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulunda görev yapan Sosyal Bilgiler Öğretmeni İbrahim Koç'a cep telefonu aracılığıyla...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.