İzmir City | İzmir haberleri, İzmir etkinlik, İzmir Şehir Rehberi, Sinema, Konser, Tiyatro
» 
Kan arayanların umudu oluyorlar
a aa
Tarih : 04 Nisan 2013 21:48
Kan arayanların umudu oluyorlar
Kan Arıyorum Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Murat Özekinci ve gönüllüler, acil kan arayanlara yardım elini uzatıyor.
Kan arayanların umudu oluyorlar
reklam

Özekinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplumda kan bağışı bilinci oluşturmak ve kan bağışçısı arayanlara acil durumlarda yardımcı olmak amacıyla Elazığ’da kurulan derneklerinin bir yılı aşkın süredir hizmet verdiğini söyledi.

Toplumda farkındalık oluşturmak için eğitim faaliyetleri yürüttüklerini belirten Özekinci, bu amaçla paneller, seminerler ve konferanslar düzenlediklerini dile getirdi.

Gönüllü sayısını artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını aktaran Özekinci, insanların her zaman ulaşabileceği çağrı hattı oluşturduklarını duyurdu.

Sosyal medyada da aktif çalışma yürüttüklerini kaydeden Özekinci, Twitter ve Facebook’ta 3 binin üzerinde takipçileri bulunduğunu, derneğin web sitesini oluşturarak Elazığ’a ve tüm Türkiye’ye hitap edeceklerini anlattı.

Elazığ’ın yanı sıra Tunceli, Bingöl ve Muş’tan kente gelen hastaların kan ihtiyacını gidermek için çaba gösterdiklerini bildiren Özekinci, ”Her geçen gün bu işin önemini kavrıyoruz ve şubeleşerek tüm Türkiye’ye açılmayı hedefliyoruz” dedi.

Özekinci, ”Önemli olan, taze kanı bir an önce hastalara ulaştırmak. Taze kan stokunun olmadığı, mutlaka bağışçının gelip kan vermesi gerektiği durumlarda derneğimizin önemi biraz daha öne çıkıyor” diye konuştu.

Kan bağışçısı Yunus Genç ise ”Allah’ın bizi yaratırken insanlığa hizmet etmeyi buyurduğunu unutmamak gerek. Herkesi kan vermeye davet ediyorum” dedi.

Bir hasta için kan bağışlayan Genç, ”Derneğimize ulaşan bir hasta yakını, acilen kan lazım olduğunu söylemiş. Dernekteki nöbetçi arkadaşımız, telefonla bana ulaştı, kan vermeye müsait olup olmadığımı sordu. Ben de müsait olduğumu söyledim. Sonra arkadaşlarla görüşüp Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne geldik. Arkadaşlar, tetkiklerimizi yaptı ve kan vermemiz uygun görüldü” ifadesini kullandı.

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  • Paris’teki terör karşıtı yürüşe PKK yandaşlarıda katıldı

   Paris’teki terör karşıtı yürüşe ...

   Fransa’nın başkenti Paris’te, 17 kişinin ölümüne yol açan terör saldırılarının ardından, bugün toplam 1 milyon kişi ve 50'ye yakın ülkeden devlet-hükümet başkanının katılımıyla ‘’Cumhuriyet Yürüyüşü’’...

  • Çanakkale yeni bir devrin başladığı yer

   Çanakkale yeni bir devrin başladığı yer

   7. Büyükelçiler Konferansı’nın “Çanakkale” oturumuna katılan Bakan Çavuşoğlu, 9 Ocak tarihinin Çanakkale Savaşları’ndan sonra son İngiliz askerlerinin Gelibolu topraklarını terk ettiği gün olduğunu...

  • Abdullah Gül’den o karakola ziyaret

   Abdullah Gül’den o karakola ziyaret

   Abdullah Gül, Nuruosmaniye Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve beraberindekilerle birlikte bir lokantaya giderek yemek yedi. Daha sonra Sultanahmet’e geçen Gül,...

  • 1 kalp iki çocuk ?

   1 kalp iki çocuk ?

   Beyin ölümü gerçekleşen 12 yaşındaki çocuğun kalbi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 10 yaşındaki Havva Şahin'e takılacakken, uyumsuzluk nedeniyle 15 gün önce acil kalp nakli listesine yazılan 8...

  • Erzincan’da 18 ton kaçak çay yakalandı

   Erzincan’da 18 ton kaçak çay yak...

   Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince geçen yıl yapılan uygulamalarda ele geçirilen 18 ton kaçak çayın, analizlerin tamamlanmasının ardından imhasına...

  • Cep telefonuyla ‘hafızlık eğitimi’

   Cep telefonuyla ‘hafızlık eğitim...

   Kahramanmaraş Müftülüğünde müezzin olarak çalışan görme engelli Rıdvan Cinkara, Tokat Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulunda görev yapan Sosyal Bilgiler Öğretmeni İbrahim Koç'a cep telefonu aracılığıyla...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.