İzmir City | İzmir haberleri, İzmir etkinlik, İzmir Şehir Rehberi, Sinema, Konser, Tiyatro
» 
Mutlu evliliğin sırları, sınav konusu oldu
a aa
Tarih : 21 Nisan 2013 16:49
Mutlu evliliğin sırları, sınav konusu oldu
Denizli'de öğrenci velileri için düzenlenen kitap okuma yarışmasına katılanlar
Mutlu evliliğin sırları, sınav konusu oldu
reklam

Denizli’de, anne ve babaların okuma alışkanlığında çocuklarına örnek olmasını sağlamak için iki okulda düzenlenen  “Veliler Okuyor” adlı kitap okuma yarışmasına katılanlar, “Evlilikte Mutluluğun Sırları” kitabından sınava tabi tutulacak.

Hürriyet Ortaokulu ve Katip Çelebi İlkokulu idarecileri, yarışma çerçevesinde, eşler arasındaki ilişkilere katkı sağlayacağı düşüncesiyle “Evlilikte Mutluluğun Sırları” kitabını velilere dağıttı. Kitabı okuyacak veliler, konuyla ilgili sınava girecek.

Bir saat sürecek sınavda veliler, çeyrek altın ödülünü almak için 60 soruya verecekleri cevaplarla ilk 10’a girmeye çalışacak. Sınavdan sonra ailelere, aynı konuda seminer de verilecek.

Hürriyet Ortaokulu Müdürü Halil Ecevit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarda okuma bilincini geliştirmek, velilerin çocuklarıyla evde okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak amacıyla “Veliler Okuyor” yarışmasını düzenlediklerini belirtti.

Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında, velilerin de eğitime dahil olmasını hedeflediklerini ifade eden Ecevit, şöyle konuştu:

“Hürriyet Ortaokulu olarak Sayın Cumhurbaşkanımız’ın başlattığı Türkiye Okuyor Projesi kapsamında öğrencilerimizin velilerinin de bu okuma etkinliğine katılmaları amacıyla etkinlik düzenledik. Bu etkinlikte özellikle ‘Evlilikte Mutluluğun Sırları’ kitabını seçtik. Çünkü günümüzde özellikle kadına şiddet ve çocuk istismarı konularının ön planda olduğunu, görsel ve yazılı basında her gün bunların yer aldığını görüyoruz. Bu kitabı seçerek konunun gündemde olmasını ve katılımcıların daha bilinçli olmalarını amaçlıyoruz.”

Yazarın velilere bu konuda seminer de vereceğini dile getiren Ecevit, okul aile birliği ile başlattıkları çalışmada 14 Nisan’da velilerin okuduğu bu kitabın bir değerlendirmesini yaparak yarışmalarını sağlayacaklarını kaydetti.

“Denizli boşanmada Türkiye’de dördüncü sırada”

Velilerden Fatma Zeybek ise okulun kitap okuma projesine dahil olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “İnşallah Türkiye Okuyor Projesi ile sadece Denizli’de değil bütün memleketimde bütün annelerin elinde bir kitap görürüz. Evlilikte mutluluğun sırları konusu seçilmiş. Hepimizin de bildiği gibi maalesef Denizli, boşanmada Türkiye’de dördüncü sırada. Biz bu kitaplarla konu hakkında aile içerisindeki eksiklerimizi gidermekle mükellefiz. Çünkü hepimiz, mutlu bir ailede yetişen çocukların topluma daha faydalı olacağı inancındayız. Bütün aileleri bu kampanyada görmek istiyorum” diye konuştu.

Yarışmaya katılan Gülistan Aytar da kitaptan çok faydalandığını dile getirerek, “Kitapta çok güzel şeyler var. Küçük yaşlarda çocuklarımızın evlendirilmemesi, eşlerin birbirlerine nasıl davranacağı gibi konular var. Çocukları büyüklerin yanında rencide etmememiz gerektiği, ailede saygı ve sevgi anlatılıyor. Kitabı okumaktan mutlu oldum, kitapta çok güzel sırlar var. Ben de bir anne olarak mutlu bir evlilik için çok şey öğrendim” dedi.

DİĞER KADIN HABERLERİ

  • Cildi güzelleştiren 10 yiyecek

   Cildi güzelleştiren 10 yiyecek

   Cildinizi yenileyen ve bakım adı altında yüzlerce lira ödeyerek aldığınız ürünleri artık bir kenara bırakın ve işe yaramaz bu ürünlerin yerine doğal yolları deneyin. Ağızdan aldığımız pek çok sebze ve...

  • Saçlar her gün yıkanmalı mı?

   Saçlar her gün yıkanmalı mı?

   Her gün saç yıkamanın faydadan çok zararı olabileceği ortaya kondu. Saç derisindeki koruyucu bakterileri yok ederek, kepeklenme ve dökülme sorunlarına neden olabileceği belirtildi... Kadınlar...

  • Gebelikte anomali taramasının önemi

   Gebelikte anomali taramasının önemi

   Gebelikte anomali taraması hakkında bilgi veren Medical Park Samsun Hastanesi Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ahmet Canbaz, “Ayrıntılı ultrasonografi, bir diğer deyişle anomali taraması...

  • Düşük yapmanın nedenleri

   Düşük yapmanın nedenleri

   Rahim Rahim ağzının yetersizliği 4 ve 6. aylarda rahim ağzının sancı olmaksızın açılması ve gebelik zarının yırtılması sonucunda bebek dışarı atılabiliyor. Tedavisi cerrahi müdahale...

  • Cinsel rüyaların anlamı

   Cinsel rüyaların anlamı

   Hiç birlikte olduğunuz kişi dışında başkasıyla aynı yatakta olduğunuzu gördünüz mü? Üzülmeyin bu birlikte olduğunuz kişiyi aldattığınız anlamına gelmiyor. Bu bilinç altınızda neler olup bittiğine dair size...

  • Hamileler hangi dönemde nasıl beslenmeli?

   Hamileler hangi dönemde nasıl beslenmeli?

   Günlük enerji ihtiyacı kişisel olarak değişmekle beraber hamilelikte artması gerekir. Ama bu sınırsız yemek anlamına veya iki kişilik yemek anlamına gelmez. Günlük 1.trimester da 100 kalorilik bir artış bu...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.