İzmir City | İzmir haberleri, İzmir etkinlik, İzmir Şehir Rehberi, Sinema, Konser, Tiyatro
» 
Soner Yalçın’ın şaşırtan Erbakan hayranlığı!
a aa
Tarih : 19 Şubat 2013 18:20
Soner Yalçın’ın şaşırtan Erbakan hayranlığı!
Daha önce merhum Necmettin Erbakan hakkında 'Hangi Erbakan' adlı bir kitap kaleme alarak sert suçlamalar yönelten Soner Yalçın, Erbakan'la ilgili ikinci kitabını yazdı. Yalçın bu kez Erbakan'a methiyeler diziyor.
Soner Yalçın’ın şaşırtan Erbakan hayranlığı!
reklam

Soner Yalçın’ın yeniden Necmettin Erbakan aşkı depreşti. 90’lı yıllarda merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hakkında ‘Hangi Erbakan’ adında eleştirel bir kitap kaleme alan Yalçın, Necmettin Erbakan ile ilgili bu kez methiyeler içeren ikinci bir kitap yazdı. “Erbakan: Eziyet Edilerek Yalnızlığa Yükseltilen İnatçı Bir Siyasal Liderin Portresi” adındaki kitap, Kırmızı Kedi yayınlarından piyasaya çıktı.

Yalçın’ın “Hangi Erbakan” kitabından yıllar sonra neden Erbakan’a methiyeler içeren kitap yazması merak uyandırdı. Kitapta Yalçın, Necmettin Erbakan’a güzellemeler yapıyor. 

Yalçın kitabında Erbakan’ı, “İnadın ve sabrın adıydı; felaketler onu yıkılmaz yaptı… Yaşamdaki en yüce ideali gerçekleştirdi; hep kendi olarak kaldı. Siyasi ve ahlaki bağımsızlığını sonuna kadar korudu… Bir siyasal inanç için acı çekmeyi, o inanç uğruna zulmetmeye yeğledi… Görüş ve hedefinden emindi; ülkesine ve insanına hep sadık kaldı…” şeklinde tarif ediyor.

GEÇMİŞTE BİR ‘HIRSIZ’ DEMEDİĞİ KALMIŞTI!

Erbakan’a böyle methiyeler düzen Soner Yalçın 90’lı yıllarda kaleme aldığı “Hangi Erbakan” kitabında merhum Başbakan Necmettin Erbakan’a sert suçlamalar yöneltmişti. Yalçın, Efendi-2 İsimli kitabında Erbakan’ın 1996’da iktidara gelmesinin Üzeyir Garih’in ve ABD’deki Yahudi lobisinin işi olduğunu yazmıştı. Yalçın “Hangi Erbakan” kitabında ayrıca Erbakan’ı ‘Masonların seçtiği Şeyhülislam’ ilan etmiş, tefecilerin gizli kasası olmakla suçlamıştı. Yalçın kitabında mal varlığını sıraladığı Erbakan’ın “2 milyon dolarlık villası, Mercedesleri, banka hesapları”ndan da bahsetmişti.  

18 YIL ÖNCE YAZMAYA BAŞLAMIŞ SİLİVRİ’DE BİTİRMİŞ!

Soner Yalçın, kitabın yazım sürecini de verdiği röportajda anlattı. Soner Yalçın, “Erbakan: Eziyet Edilerek Yalnızlığa Yükseltilen İnatçı Bir Siyasal Liderin Portresi” adını verdiği kitabını Silivri Cezaevi’nde hazırladığını iddia etti. Kitabı ilk olarak 18 yıl önce yazmaya başladığını iddia eden Yalçın’ın muhalifi olduğu bir dönemde bu satırları yazmış olması inandırıcı gelmedi.

Röportajda, 18 yıl önce Binbaşı Ersever cinayetini yazdığı için aldığı ölüm tehdidi nedeniyle saklanmak zorunda kaldığını savunan Yalçın, “18 yıl önce, saklandığım yerde bu kitabı kaleme aldım. 18 yıl sonra, cezaevinde bu kitabın genişletilmiş halini yazdım. Cezaevinde bilgisayar, daktilo kullandırılmadı, yasaktı; bu sebeple elimle yazdım. 18 yıl önce saklandığım yerde ‘insanlar daktilo sesinden rahatsız olmasın’ diye geceleri elimle yazmıştım. Yıllar sonra ‘yazım tekniğim’ değişmedi; demek bu kitabın ‘kaderi’ buymuş!” ifadelerini kullanıyor.

AK PARTİLİLERE ERBAKAN ÜZERİNDEN GÖNDERME

Yalçın, Erbakan’ı yeniden kaleme almasını “Erbakan’la yolunu ayıran, eski öğrencileri; cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar, vs. televizyona çıkıp konuşmalar yapınca, kendimi Erbakan’a borçlu hissettim. Çünkü yalan söylüyorlardı; yollarının gerçekte neden ayrıldığını anlatmıyorlardı” şeklinde açıklıyor.

Öte yandan geçmişte Erbakan’a yapmadıklarını bırakmayanların ‘ulusalcı’ olarak anılan isimlerin eski Başbakan ve Milli Görüş’ün efsanevi lideri Necmettin Erbakan’ı bugün ‘halk kahramanı’ ilan etmeleri de şaşkınlıkla karşılandı. 

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  • Paris’teki terör karşıtı yürüşe PKK yandaşlarıda katıldı

   Paris’teki terör karşıtı yürüşe ...

   Fransa’nın başkenti Paris’te, 17 kişinin ölümüne yol açan terör saldırılarının ardından, bugün toplam 1 milyon kişi ve 50'ye yakın ülkeden devlet-hükümet başkanının katılımıyla ‘’Cumhuriyet Yürüyüşü’’...

  • Çanakkale yeni bir devrin başladığı yer

   Çanakkale yeni bir devrin başladığı yer

   7. Büyükelçiler Konferansı’nın “Çanakkale” oturumuna katılan Bakan Çavuşoğlu, 9 Ocak tarihinin Çanakkale Savaşları’ndan sonra son İngiliz askerlerinin Gelibolu topraklarını terk ettiği gün olduğunu...

  • Abdullah Gül’den o karakola ziyaret

   Abdullah Gül’den o karakola ziyaret

   Abdullah Gül, Nuruosmaniye Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve beraberindekilerle birlikte bir lokantaya giderek yemek yedi. Daha sonra Sultanahmet’e geçen Gül,...

  • 1 kalp iki çocuk ?

   1 kalp iki çocuk ?

   Beyin ölümü gerçekleşen 12 yaşındaki çocuğun kalbi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 10 yaşındaki Havva Şahin'e takılacakken, uyumsuzluk nedeniyle 15 gün önce acil kalp nakli listesine yazılan 8...

  • Erzincan’da 18 ton kaçak çay yakalandı

   Erzincan’da 18 ton kaçak çay yak...

   Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince geçen yıl yapılan uygulamalarda ele geçirilen 18 ton kaçak çayın, analizlerin tamamlanmasının ardından imhasına...

  • Cep telefonuyla ‘hafızlık eğitimi’

   Cep telefonuyla ‘hafızlık eğitim...

   Kahramanmaraş Müftülüğünde müezzin olarak çalışan görme engelli Rıdvan Cinkara, Tokat Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulunda görev yapan Sosyal Bilgiler Öğretmeni İbrahim Koç'a cep telefonu aracılığıyla...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARI

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu yıl hiç haber girilmedi.