81 ilin öğrencileri bir araya geliyor

Haber 7’nin de basın sponsorluğunu yaptığı 81 il 171 üniversiteden 3000 üniversite öğrencisinin bir araya geleceği zirve; T.C. Cumhuriyeti Başbakanlığı himayesinde, Yıldız Teknik Üniversitesi, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Valiliği işbirliğinde gerçekleştirilecek. 10 yıllık bir sürecin ilk adımı olan #GTZ2013 17-18-19 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre merkezinde başlıyor.

HÜKÜMET ve MUHALEFET GENÇLER İÇİN BİRARADA

Başbakanlık himayesinde; T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ, T.C. Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, T.C. Dışişleri Bakanı Ahmet DAVUTOĞLU, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN, T.C. Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILMAZ, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM’ın konuşmacı olarak katılacağı zirveye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de aralarında bulunduğu muhalefet liderleri ve milletvekilleri de davet edildi.

Kimler yer alacak?

‘Gençlerin Hedefi Türkiye’nin Geleceği’ sloganıyla gençlerin geleceği için gerçekleştirilen Genç Türkiye Zirvesine; kamu üst yönetimi, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve özel sektörden yöneticiler ile kanaat önderleri, sanatçılar, yazarlar ve gazetecilerin katılması öngörülmektedir.

Program afişi:

Bir cevap yazın