Aykut Kocaman: Arzumuz nisanda Avrupa’yı görmek

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray’ı kutladı, “Avrupa’daki iki kupadan ikincisinde biz de aynı pozisyonu almak istiyoruz” açıklamasını yaptı. Tecrübeli hoca, “İlk maçta çok iyi bir skor aldığımız doğru. Ancak oynanmamış bir maç, elde edilmemiş hiçbir şey anlamına geliyor. İstediğimizi elde etmek ve Galatasaray ile beraber Avrupa’da nisan ayını görmek en büyük arzumuz. Umarım başarırız. Bunu hem kulüp hem şansım adıma fazlasıyla istiyorum. Hem Fenerbahçe hem de Türk futbolseverleri için güzel duygu olacak. Böyle maçlarda konsantrasyon çok önemli. Bir sapma olduğunda, rakibinizden bir adım geri kaldığınız anda dengeler altüst olabiliyor. Onlardan önce düşünüp, düşündüklerimizi sahaya yansıtma fırsatı yakalarsak ilk maçın verdiği bir avantaj olacak. Eğer öyle olmazsa 1-0’ın avantajı bir anda uçar gider” diye konuştu.

Avrupa’da yarı final oynamalı

Fenerbahçe’nin misyonunun, mali, fiziki ve idari organizasyonuyla buralarda olmayı kanıksamış olması gerektiğini ifade eden Kocaman, “Bunu sık sık yapıyor olması, yukarıları düşünmeye başlaması gerekiyor. Örneğin önümüzdeki 10 yılda en az 5-6 sefer Şampiyonlar Ligi’nde olması, 3-4 sefer gruptan çıkması, en az 1-2 kez de çeyrek ve belki yarı final oynaması gerekiyor. Yarı final ötesi biraz karanlık gözüküyor. Tabii kırılmalar her zaman olacak. O kırılmalara nasıl reaksion vereceğiniz kulüp açısından daha önemli. Fenerbahçe ve Galatasaray gibi Avrupa’da lokomotif olan takımların katarı biraz daha önce çıkarması, arkadan gelen takımların yolunu açacaktır” dedi.

Kendi kendimizi imha etmek

Kendisiyle ilgili bazı eleştirilerin artniyetli ve önyargılı olduğunu ileri süren Aykut Kocaman, bir Çek gazetecinin sorduğu, “Taraftarların meşale atması, bunun sonucunda elenme korkunuz var mı” sorusuna gülerek şu yanıtı verdi: “Böyle bir olayın artık olmayacağını düşünüyorum, ümit ediyorum. Ama yine de biraz korku var içimde. Çek basınından böyle bir soruya muhatap olmak düşündürücü. Kendi kendimizi imha etme konusunda bizim milletimiz kadar yeryüzünde az millet vardır.”

Bir cevap yazın