Beşiktaş yeni sezonda Olimpiyat Stadı’nda

Tarihi İnönü Stadı’nın sezon sonunda yıkılıp yeniden yapılması konusunda Anıtlar Kurulu’ndan izin alan Beşiktaş yönetiminin, önümüzdeki sezon maçlarını oynayacağı stat konusunda girişimlerde bulunduğu Türk Telekom Arena ve F.Bahçe Şükrü Saracoğlu Stadı için yaptığı görüşmelerden olumsuz sonuç alınca rotayı alternatif statlara çevirdi.

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre; 31 Mart’a kadar Avrupa kupaları için UEFA’ya stat ismi bildirmesi gereken siyah-beyazlı kulüp, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile yaptığı anlaşma gereği önümüzdeki sezon maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacak. Beşiktaş Kulübü ayrıca 2013-2014 sezonundaki Ziraat Türkiye Kupası ve Süper Lig maçlarını da bu statta yapacak.

SÖZLEŞME 1 YILLIK

Beşiktaş ile TMOK arasında yapılan sözleşmenin maddeleri şöyle:

Protokol şartları dairesinde, Beşiktaş Kulübü, 2013-2014 futbol sezonu süresince Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası, ve uluslararası müsabakalarını Atatürk Olmipiyat Stadı’nda oynayacak.

Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağı her karşılaşma için TMOK’a 50 bin TL ödeme yapacak.

Olimpiyat Stadı’nın otopark işletmesini Beşiktaş Kulübü yapacak. Buradan elde edilecek gelir de siyah-beyazlı kulübe kalacak.

Beşiktaş’ın maçlarında reklam ve loca satışlarından elde edilecek gelirler de siyah-beyazlı kulübe kalacak.

Müsabaka günlerinde bilet kontrol ve giriş çıkış sorumluluğu Beşiktaş’a ait olacak. Müsabaka günlerinde her türlü güvenlik tedbiri Beşiktaş tarafından anılacak ve organize edilecek. Beşiktaş, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın çim ve stat bakımına ise para ödemeyecek.

Bir cevap yazın