Beyrut’ta 2 THY pilotu kaçırıldı

Lübnan basınında yer alan haberlere göre, isimleri açıklanmayan Türk Hava Yolları pilotu ve yardımcı pilot havalimanından otobüsle sahil kıyısında bulunan Ayn Mreisseh’deki otellerine gittikleri sırada Cocodi Köprüsü’nde önünü kesen iki otomobilin içinden inen kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı.

Saldırganlar iki Türk pilotla birlikte kayıplara karıştı.

Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi İnan Özyıldız LBCI TV’ye yaptığı açıklamada olayı takip ettiğini ve Lübnanlı yetkililerin iki pilotun serbest kalması için çalıştığını ümit ettiğini ifade etti.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Beyrut emniyet güçleri, otobüs şoförünün ifadesini aldı. Otobüsün de Türk Hava Yolları’na ait olduğu, şoförün ise Zuayter ailesinden olduğu bildirildi.

Lübnan’da Türk pilotların kaçırılması

Lübnan’da kaçırılan Türk pilotlarla aynı araçta bulunan diğer mürettebatın bugün 15:30’da Beyrut’tan kalkacak THY uçağıyla İstanbul’a getirilmeleri bekleniyor.

Lübnan güvenlik yetkilileri, hosteslerle görüşülmesine izin vermiyor. Bu arada pilotların kaçırılması nedeniyle Beyrut’ta kalan THY yolcularının da bugün tarifeli seferlerle İstanbul’a getirilmesi bekleniyor.

Silahlı kişiler tarafından kaçırılan Türk pilot Murat Akpınar ve pilot yardımcısı Murat Ağca’nın kimler tarafından kaçırıldığı ve nereye götürüldüğüne ilişkin çalışmalar sürüyor.

THY, Lübnan’da pilotları kaçırılan uçağın ve diğer mürettebatın Türkiye’ye getirilmesi için Beyrut’a 6 kişilik ekip gönderdi

Türk Hava Yolları (THY), Lübnan’da pilotları kaçırılan uçağın ve diğer mürettebatın Türkiye’ye getirilmesi için Beyrut’a 6 kişilik ekip gönderdi.

Pilot ve yardımcısı kaçırılan uçağın İstanbul’a getirilmesi için 2 kaptan pilot ve 4 kabin görevlisi, Atatürk Havalimanı’ndan saat 12.40’ta THY’nin İstanbul-Beyrut seferini yapan tarifeli uçağıyla Lübnan’a hareket etti.

Beyrut’a giden ekibin, uçak ile diğer mürettebatı ve yolcuları alarak Türkiye’ye döneceği öğrenildi.

 

Bir cevap yazın