Bizden Renklerle Kadın (sergi)

Konu başlığı “Bizden renklerle kadın”…  Sanat severler; Ufuk Sanat Atölyesinin organizasyonu olan bu sergi etkinliğinde Türkiye’nin değişik illerinden amatör, profesyonel 60 kadar sanatçının eserini izleme fırsatı bulacaklardır.
Atölyenin sanat yönetmeni Ufuk Uzman Yılmaz; ”Neden kadın konusu?”sorusunu şöyle yanıtlıyor: “21.yüzyıl dünyası teknolojik anlamda dev adımlar atarken, insan ilişkileri ve iletişim dilinde geriye gitmiştir. Sevgisizliğin, saygısızlığın, suçun ve şiddetin rant sayılabileceği günlere gelinmiştir. Tüm bu olumsuzluklardan en çok da kadınlar etkilenmektedir. Sağlıklı nesillerin yetişmesinde annenin rolünü de dikkate alırsak, geleceğimizin de aynı olumsuz davranışları model alabileceği endişesi ile böyle bir konu seçtik. Ufuk Sanat Atölyesi üyelerinin yanısıra;  yurdumuzun değişik illerinden sanatçıların katılımı ile; ortak bilincin , ortak sesi olma adına; bunu sanatla dile getirmeye çalıştık.”
Sergide yağlıboya, suluboya, pastel ve karışık tekniklerde resimlerin yanısıra, seramik, mozaik, heykel dallarında da görsel şölen sunulmakta…
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde açılışı yapılacak ‘’Bizden Renklerle Kadın” başlıklı sergi 15 mart akşamına kadar izlenebilir.

Etkinliğin Bulunduğu Yer (08 – 15 Mart 2013)

Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi 
Adres: Alsancak Limanı Karşısı, Alsancak 
Telefon: 232 293 10 91

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın