Bu istihbarat Asker ve Polisi harekete geçirdi

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, jandarma özel harekat ve polis özel harekat ekiplerinden oluşan birliklerle bölgede yapılan operasyonun vukuatsız bir şekilde sona erdiği belirtildi.

Açıklamada, “Diyarbakır ili Lice ilçesi Dibek köyü ormanları bölgesinde bazı bölücü terör örgütü PKK/KCK’lı teröristlerin faaliyet ve hareket içerisinde olduklarına dair gelen istihbarat bilgileri değerlendirilerek anılan noktalara Jandarma Bölge Komutanlığı’nın sevk ve idaresinde 21 Şubat 2013 tarihinde karadan ‘kirpi’ tipi zırhlı araçlar, havadan Skorsky ve silahlı Kobra helikopterler ile destek sağlanarak arama, tarama ve kontrol operasyonu icra edilmiştir. Operasyona Diyarbakır Jandarma Özel Harekat Taburu (JÖH), Silvan Jandarma Komando Taburu, Özel Kuvvet timleri ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri katılmıştır. İcra edilen operasyonda hava unsurlarının yanında hedef bölgesine karadan kirpi tipi zırhlı araçlarla yaklaşılmıştır. Müteakiben kayalık, ormanlık ve karla kaplı çetin arazi koşullarına rağmen jandarma özel harekat, polis özel harekat ve komando timlerinden oluşan birliklerle operasyon planlandığı şekilde başarıyla icra edilmiş ve vukuatsız olarak akşam saat 17.00 sıralarında sona ermiştir” denildi.

Operasyon alanına girebilecek vatandaşların zarar görmemesi için polis ve jandarma unsurlarıyla yol kontrol noktaları oluşturulduğu da belirtilen açıklamada, operasyonun başarıyla icra edildiği ve güvenlik birimlerinin sorun yaşamadan görev yerlerine intikal ettikleri belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın