Demirtaş hastaneye kaldırıldı

Tahlil ve tetkikleri devam eden Demirtaş, 24 saat doktor gözetiminde kalacak.

Dün akşam saatlerinde göğsünde şiddetli sıkışma ve ağrı hisseden BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ağrı ve sıkışmanın bu sabah da devam etmesi üzerine Diyarbakır Memorial Hastanesi’ne kaldırıldı.

Demirtaş’ın yapılan ilk muayenesinden sonra kan tahlilleri ve tetkikleri yapıldı. Sürekli kontrol gözetimi altında tutulan Demirtaş’ın genel sağlık durumunun iyi olduğu ancak, tahlil ve tekkik sonuçlarına göre 24 saat doktor kontrolünde kalabileceği belirtildi.

DURUMU İYİ

Diyarbakır’da rahatsızlanarak özel bir hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı, BDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, ziyaret ederek durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Demirtaş’ın sağlık durumun iyi olduğu belirten Zümrüt, 24 saat gözlem altında kalacağını söyledi. Zümrüt, “Selahattin başkanın genel durumu iyi. Doktorların 1 gece kalması gerektiği bilgisini aldık. Tahlillerini vermiş sonuçları çıkması bekleniyor. Kesinlikle yoğun tempodan da kaynaklı olabilir. Irak’a gidip gitmeyeceği konusunda henüz kesin bir şey yok ancak bugün hastanede de kalaca” dedi.

Bir cevap yazın