Diyarbakır’da yüzbinlerin peygamber aşkı!

Diyarbakır’da Peygamber Sevdalıları Platformu’nca düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği başladı.  Bağlar ilçesindeki Nevruz Parkı’nda düzenlenen etkinliğe katılmak için çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlar, güvenlik kontrolünün ardından alana alındı. 

21 Mart Nevruz etkinliği için kullanılan platformun üstü büyük bir bez parçası ile kapatılarak ayrı bir görünüm verildi. Platforma, Türkçe ve Kürtçe, “Kutlu Mevlüde Hoş Geldiniz” pankartı asıldı.  Çeşitli dillerde ilahilerin okunduğu etkinlikte, bazı kadınlar baygınlık geçirdi.

Kaybolan 13 çocuk, platform civarında kurulan çadırda tutularak ailelerine çağrı yapıldı.   Etkinlik sürerken öğle ezanının okunmasıyla platform ve alandaki herkes bulunduğu yerde namaza durdu. 

  İran, Irak ve Afrika ülkelerinden de davetlilerin olduğu öğrenilen etkinlikte sık sık tekbirler getirildi.

Alanda “Peygamber Sevdalıları Yanlış Hesapları Bozacaktır”, “Peygamber Sevdası, Ortadoğu’daki Bütün Diktatörleri Alaşağı Edecektir”, “Bu Meydan, Bu Halkın Peygamber Sevdalısı Olduğunun İspatıdır” yazılı pankartlar dikkati çekti.  Öte yandan alan çevresinde ailece piknik yapanlar olduğu da gözlendi.  

Bir cevap yazın