Emniyet Genel Müdürlüğü’ne birincilik ödülü

7-10 Nisan 2013 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen ‘En İyi Polis Uygulamaları 9. Uluslararası Sempozyumu’na, Dubai Emniyet Genel Müdürlüğü ve 20’den fazla ülkenin emniyet teşkilatından uzmanların yanı sıra yabancı elçilik temsilcileri, akademisyenler ve medya katıldı.

Emniyet teşkilatları arasında bilgi alışverişi sağlamak, performans geliştirmek, diyaloglar kurmak ve yürütülen faaliyetleri değerlendirmek amacıyla 500’den fazla katılımcının bir araya geldiği küresel toplantıda; trafik güvenliği, bilişim suçları, sosyal medya, modern teknoloji, çocuk istismarı, organize suçlar, adli tıp konularında sunumlar yapıldı.

Toplantıya; Türkiye’den EGM Trafik Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı ve Uluslararası Polis Teşkilatı (IPA) Türkiye Başkanlığı Genel Sekreteri Dr. Fatih Vursavaş, bildirisiyle katıldı. Eylem planı dâhilinde ‘Türkiye’de Karayolu Trafik Güvenliği Faaliyetleri’ adlı bir sunum yapıldı. Toplantının son gününde yapılan elektronik oylama sonucu, Dr. Fatih Vursavaş’ın sunumu toplantıdaki yerli yabancı toplam 45 sunum içerisinde en başarılı sunum seçildi. Birincilik ödülü Dubai emniyet genel müdürü tarafından verildi.

Bir cevap yazın