Emniyet müdürünün cenazesi memleketine gönderildi

Alınan bilgiye göre, Pozantı İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan ancak evi Adana’da olduğu için emniyetin misafirhanesinde kalan Nazif Kızmaz, dün öğle saatlerinde istirahat etmek için misafirhaneye çıktı. Kızmaz’ın uzun zaman geçmesine rağmen dönmemesi üzerine kontrol için odaya giren meslektaşları, yatağında hareketsiz halde buldu.

İhbar üzerine misafirhaneye gelen sağlık ekipleri Kızmaz’ın öldüğünü belirledi. İlk belirlemelere göre Kızmaz’ın kalp krizi sonucu öldüğü öğrenildi. 3. sınıf emniyet müdürü olan Kızmaz’ın cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Burada otopsi yapıldıktan sonra bugün saat 12.30’da emniyet bahçesinde tören düzenlenecekti.

Ancak eşi Fatma Kızmaz, cenazenin Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine götürüleceğini bu nedenle törenin erken bir saate alınmasını, alınamıyorsa iptal edilmesini istedi. Bunun üzerine tören erken saate alınamadığı için iptal edildi. Cenaze morgtan alındıktan sonra Asri Mezarlığa getirilerek burada gasilhanede yıkama ve kefin işlemleri yapıldı. Bu sırada müdürün eşi Fatma Kızmaz, gözyaşları içinde bekledi. Acılı eşi, yakınları teselli etmeye çalıştı. Gasilhaneden çıkartılan müdürün naaşı meslektaşlarının omuzunda cenaze aracına getirildi. Türk bayrağına sarılı naaş cenaze aracına konduktan sonra dua okundu. Daha sonra cenaze Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde toprağa verilmek üzere götürüldü.

Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ise “Biz ebruyuz” projesi kapsamında Fatip Polis Lokali’nde 4 dilde barış türkülerini söyleyip dans eden çocukların tanıtım programında yaptığı açıklamada, “Kızmaz müdürümüz kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Dün sabaha kadar aileyle birlikteydim, tören yapılmadı çünkü ailesi geç kalınacağını söyleyerek törenin iptal edilmesini istedi biz de aileyi saygı gösterdik” dedi.

“TAYİN SIKINTISI VE KALP KRİZİ”

Kızmaz’ın Adana’dan önce Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptığı buradan Adana’ya tayini çıktığında idari mahkemeye başvurduğu, yerel mahkemenin kendisini haklı bularak Denizli’ye gitmesi kararı verdiği ancak Danıştay’ın kararı temyiz ederek işlemi durdurduğu öğrenildi. Bu kararın ardından Kızmaz’ın Hassas Şube Müdürlüğü’nde görevlendirildiği, ardından Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildiği öğrenildi.

Bir cevap yazın