Esed’in ordusundan bombalı saldırı: 5 ölü

Suriye Genel Devrim Konseyi(SRGC), başkentin Cedid Fadıl Mahallesinde bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 5 kişinin yaşamını yitirdiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını belirtti.

Yaralılar bazılarının durumunun ciddi olduğuna dikkati çeken SRGC, yaralıların çevredeki sahra hastahanelerine kaldırıldığını aktardı.

Öte yandan SRGC, Zemelka bölgesinin savaş uçakları tarafından bombalandığını, bombardımanda onlarca evin yıkıldığını, bölgede ölü ve yaralıların olduğunu vurguladı.

Zemelka’da Özgür Suriye Ordusu(ÖSO) ile Suriye Ordusu arasında yoğun sokak çatışmaların yaşandığına değinen SRGC, rejime bağlı güçlerin kentin Cobar Mahallesine tank ve roket saldırıları gerçekleştirdiğini duyurdu.

Mültecilerin kaldığı kültür merkezine hava saldırısı

Bu arada, SRGC medya sorumlusu Ebu Süleyman el-Furati, Rakka kentine bağlı Tabka ilçesinde şiddet olaylarından kaçanların yerleştirildiği kültür merkezinin bir savaş uçağı tarafından bombalandığını, bombardımanda çok sayıda kişinin yaralandığını ve bazı yaralıların durumunun ciddi olduğunu söyledi.

Merkezde yangın çıktığını ve itfaiye araçlarının yangını söndürmek için bölgeye geldiğini ifade eden Furati,söz konusu savaş uçağının yerleşim yerlerine saldırılar düzenlediğini dile getirdi.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin ülke genelinde silahlı gruplara karşı gerçekleştirdiği operasyonlarda, “terörist” olarak nitelendirdiği çok sayıda kişinin öldürüldüğünü ve araçlarının imha edildiğini duyurdu.

Bir cevap yazın