Manisa evinde kaybetti

Stat: 19 Mayıs

Hakemler: Özcan Yankaya, Ömer Faruk Yeşil, Oğuz Terzi

Manisaspor: Volkan, Bülent, Ümit (Dk. 90 Hüsnü), Hüseyin Tok, İsmail, Bekir, Iwanski, Gökay (Dk. 52 Murat Tosun), Murat Gürbüzerol, Kahe, Hasan Ali (Dk. 87 Abdullah Berkay)

Denizlispor: İsmail, Rail Malikov, Veli, Üstün (Dk. 90 Kingsley), Berkez, Onur (Dk. 74 Bajram Fetai), Hasan, Süleyman, Ahmet, Arif (Dk. 58 Ömer), Hüseyin

Sarı Kart: Dk. 71 Hüseyin Tok (Manisaspor)

Kırmızı Kart: Dk. 90 1 Süleyman (Denizlispor)

Gol: Dk. 11 Süleyman (Denizlispor)

Çocuğa 4 yaşına kadar kendi evinde bakılmalı

Optimum Outlet Adana Alışveriş Merkezi’nde bir süre önce hayata geçirilen, ‘Anne-Baba Destek Programı’ devam ediyor. Programın 6’ncısında, ebeveynlere yönelik ‘Aile Olmanın Çocuk Üzerindeki Etkileri’ üzerinde duruldu.

Yoğun ilgi gösterilen seminerde konuşan Acıbadem Adana Hastanesi Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder, hayatını birleştirme kararı alarak evlenen çiftlerin, yeni bir ‘aile düzeni’ oluşturması ve bu oluşan çatı altında da ‘aile’ olabilmek için bireylerin bir takım alışkanlıklarından vazgeçerek, ‘tek birey’ olarak hareket etmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

Yeni doğan çocuğun 4 yaşına kadar kendi evinde bakılması gerektiğinin altını çizen Ejder, “Çocuklar ev düzenine ve ev içerisinde konulan kurallarına alışmalı. Aile, bir ilişkiler sistemidir. Soyut anlamda kişiler arası ilişkileri içeren belli kuralları olan bir düzendir” dedi. Çiftlerin, ‘sevgi’ adı altında birbirlerine adeta zulüm ettiği yorumunda da bulunan Ejder, “Bireyler aile olmayı öğrenmeli. Bunun içinde birbirleri arasında karşılıklı hoş görü ve sevgi olmalı” ifadesini kullandı.

Obengül Ejder, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

Adana’nın şehidinin baba evinde yas var!

Doğan’ın şehit olduğu haberinin alınmasının ardından Sarıçam TOKİ Konutları’ndaki baba evine Türk bayrakları asıldı. Büyükşehir ve Sarıçam Belediyesi’nce evin önüne kurulan taziye çadırında Kur’an-ı Kerim okundu.

Çadırda taziyeleri kabul eden şehidin ağabeyi Murat Doğan, 12 yıllık asker olan kardeşinin yaklaşık 5 ay önce İzmir’den Hakkari’ye tayin olduğunu belirtti.

Yaşadıkları duyguyu anlatmanın zor olduğunu vurgulayan Doğan, ”İnsanın ciğerinden bir şey kopması nasıldır, bu duyguları ancak bu şekilde öğrenebilir insan. Allah’tan en büyük duamız, niyazımız, isteğimiz inşallah bir an önce başka insanların, başka anne ve babaların üzülmemesi. Tek dileğimiz bu olur. Bizim içimiz yanıyor ama inşallah bir başka ailenin içi yanmaz” diye konuştu.

Şehidin eşi Yasemin Doğan’ın Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’nde hemşire olduğu, çiftin 4 yaşında Ali Eren isminde çocuklarının bulunduğu öğrenildi. Bu arada, annesiyle dedesinin evine gelen şehidin oğlu Ali Eren’in Türk bayrağı asılı evin penceresinde oynadığını görüldü.

Öte yandan, Artvin’in Yusufeli ilçesinde şehidin kardeşinin yanında bulunan ve acı haber üzerine yola çıkan anne Hacer ve baba Ali Doğan’ın gece saatlerinde Adana’da olacakları bildirildi.