Gareth Bale gol sevincinin patentini aldı

Galli oyuncunun patent için Uluslararası Mülkiyet Ofisi’ne başvurmasının ardından onay resmen çıktı. Logonun oluşturduğu kalp şeklinin yanı sıra, içinde de Bale’in forma numarası olan 11 yer alıyor.

PATENTTEN YILDA 3 MİLYON STERLİN KAZANACAK

Real Madrid’e transfer olması beklenen oyuncunun bu patent anlaşmasından yıllık yaklaşık üç milyon sterlin kazanması bekleniyor.

Real Madrid çıldırdı!

Bu sezon gösterdiği performansla Avrupa’nın en çok konuşulan oyuncularından biri olan Gareth Bale için İngiliz kulübüne 70 milyon Euro teklif eden Real Madrid’in anlaşma halinde yıldız futbolcuya yıllık 11,5 milyon Euro ödeyeceği öne sürüldü.

Galli yıldıza 5 yıllık kontrat öneren Real Madrid başkanı Perez bu transfer için 130 milyon Euro’luk bir maliyetin altına girmekten çekinmezken, Bale için her türlü imkanı seferber etti.

Geçtiğimiz yaz Modric’in transferiyle birlikte Real Madrid başkanı ile bir ortaklık anlaşması imzalayan Tottenham’ın patronu Daniel Levy, Bale’yi takımda tutmak istemesine rağmen ekonomik anlamda bu teklifle başa çıkmakta oldukça zorlanacak gibi gözüküyor.