Optimum Outlet

135.000 m2lik bir alana kurulu olan Optimum Outlet İzmir; 56.000 m2lik kiralanabilir alanında 163 mağazası, 1500 araçlık kapalı otoparkı, sinema salonları, 390 m2 buz pateni pisti ve eğlence merkezi ile ziyaretçilerine sosyal ve kültürel bir yaşam alanı sunuyor.

Engelli ve çocuk tuvaletlerinden bebek bakım odalarına, mescitten vale hizmetine dek tüm ihtiyaçların da düşünüldüğü Optimum Outlet İzmir, 5M Migros, Koçtaş, Media Markt, Decathlon ve Cinemaximum gibi anchor mağazalarının yanı sıra Ege Bölgesi’nin tek Outlet Vakko Mağazası, Oxxo, Outlet Tommy Hilfiger, İzmir’de tek outlet mağazası olan Yargıcı, Outlet Deriden, Outlet Timberland, C&A, Mudo City, Mango, Park Bravo, Divarese, Toyzz Shop, Mavi, Teknosa, Deichmann, Derimod, D&R, Adidas, D’s Damat gibi markalarıyla dikkat çekerken, her yaşa ve damak tadına uygun lezzetlerin bir arada olduğu 1400 kişilik Food Court katıyla ve teraslarıyla da ziyaretçilerin beklentilerine cevap veriyor.

Çocukların eğlenmesi, eğlenirken de öğrenmesi için tasarlanan özel oyun alanlarının da yer aldığı alışveriş merkezinde, sınırsız aktivite ile çocuklar eğlence dolu bir dünyaya açılma şansı buluyor.

Adres: Akçay Cd. No:101 Gaziemir / İzmir

AVM Tel: 0232 273 83 83

Sinema: 0232 273 84 40 (Cinemaximum)

Gaziemir

İlerleyen yıllarda, Yörük aşiretinin yanında çalıştırılmak üzere Ege adalarından getirtilen Rum işçilerinin yerleşimi ve toprak sahibi olmalarıyla Seydiköy, bir Rum köyü haline dönüşür. Rumlar; kilise, kuyumcular çarşısı, konsolosluk, şaraphane ve yağ fabrikaları kurarlar.

İzmir’in kurtuluşunda Rum nüfus, Yunan askeriyle birlikte kaçar ve Seydiköy uzun bir zaman boş kalır. Mübadele sonrası Bulgaristan ve Yunanistan göçmenlerinin yerleşimine açılan köyün dış mahallesi olan Gaziemir, günümüzdeki biçimini alır. İlçe merkezini gezerken Seyyidi Mükerrem mezarı ve ilk yerleşme döneminde dikilen anıt çınarı görebilirsiniz.

Gaziemir, İzmir’de önemli bir potansiyele sahip ilçedir. Adnan Menderes Havalimanı, Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ), yapılması planlanan Gaziemir Fuar Alanı, ilçenin önemini arttırmaktadır. Konut projeleriyle adını duyuran ilçede, bir çok fabrika, alışveriş ve iş merkezleri bulunmaktadır.