Gruda: Ha cami kapatmışsın ha tiyatro!

Enver Aysever’in sunumuyla CNN Türk’te ekrana gelen Aykırı Sorular’ın konuğu olan tiyatro ve sinema sanatçısı Ayşen Gruda, yaptığı açıklamada cami ile tiyatroyu aynı kefeye koydu. 

TİYATROYA CAMİ BENZETMESİ

Ayşen Gruda şöyle devam etti;

“Cami nasıl bir mabedse, tiyatro da aynı şekilde mabeddir. Yani kutsaldır. O yüzden camiyi kapatmakla tiyatroyu kapatmak arasında bir fark yok. Camide insanlar vaaz yoluyla Tanrı’nın öğretilerini öğrenir ve ibadet yapar, tiyatroda da hayatla ilgili birçok şey öğrenir. İkisini de kapatmak kutsala saldırıdır”

Ayşen Gruda, sunucuyu fena azarladı

Sunucunun söze ‘Aslında Ortada bir kötü niyet yok’ diye başlamasına sinirlenen Gruda, sunucuya önce “cümleye çok yanlış sanki kötü niyet var da siz beni aklamaya çalışıyormuşsunuz gibi başladınız” diyerek çıkıştı.

Sunucunun soruyu tekrar yüksek sesle sormasına daha da sinirlenen Gruda, “Bir de bağırarak konuşmayın bakayım. Sizin televizyonda bağırarak konuşma modası var. O şey de öyle… Ozan Kütahyalı. O da bağırıyor durmadan. Yavaş yavaş. Sakin.” dedi.

Gruda kendisinin ‘PKK’lılar beni sever’ şeklinde ifadesi olduğunu soran Sarıkaya’ya daha fazla dayanamayarak, “Önce okumayı ve düşünmeyi öğren oğlum. Hadi sana iyi sabahlar. Hadi sana  iyi sabahlar.” diyerek telefonu kapattı.