Muhteşem Yüzyıl’a en bomba transfer!

Uygun 3 yıldır Türkiye’nin en çok izlenen dizisi olan “Muhteşem Yüzyıl”da Osmanlı padişahları I. Süleyman, II. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan karakterini canlandıracak. Dizide Mimar Sinan’ı oynaması için Şener Şen başta olmak üzere sinema ve tiyatro dünyasının çok ünlü isimlerine teklif gittiği konuşulmuştu. Kimin canlandıracağı merak konusu olan rol, Gürkan Uygun’a kısmet oldu.

Birkaç gün önce görüşmeye giden Uygun ile yapım şirketi Tim’s Productions arasında hemen anlaşma sağlandı. Uygun’un ilk sahnelerinin çekimleri dün Ayazağa’da ormanlık alana kurulan platoda yapıldı.

İlk sahnesinde köprü yaptı

Uygun ilk sahnelerinde köprü yapımı için proje çizdi. Keyfinin oldukça yerinde olduğu konuşulan Uygun, “Kurtlar Vadisi”ndeki 10 yıllık macerasını neden sonlandırdığını da “Tabii ki bu kararı vermek benim için hiç kolay olmadı, geride bırakılmış bir 10 sene var. Ancak olması gereken buydu. Memati karakterinden sıkılmadım ama yoruldum, heyecanımı kaybettim. Zaten diziyi bırakmayı iki yıldır düşünüyordum. Artık farklı roller, yeni projelerin heyecanını yaşamak istedim” sözleriyle açıklamıştı. 

Gürkan Uygun: Kurtlar Vadisi artık keyif vermiyor

Memati karakteriyle gönüllere taht kuran Gürkan Uygun, Akşam gazetesine verdiği röportajda bambaşka bir kılıkta çıktı karşımıza. Çatık kaşlı, gür sesli, asabi bir adamdan, bambaşka bir karaktere bürünen Gürkan Uygun, Memati karakterinden çok sıkıldığını itiraf etti. “Memati’yi öldümek için çok çabaladım” diyen Uygun, dizinin kendisinden sonra irtifa kaybettiğini söyledi.

İşte röportajdan ilgili bölüm:

Dizinin eski popülaritesi sanırım yok…

Yine var, ama artık alışıldı. Dizi izleyicileri için perşembe akşamları garanti. Kendi günü, kendi saati durumu…

Siz ayrıldıktan sonra dizinin izlenme oranında azalma olduğunu düşündünüz mü?

10 yıldır alıştıkları ve sahip çıktıkları karakter olmayınca eski keyifleri kalmamıştır. Düşüş oldu elbette.

Bu içten içe hoşunuza gidiyor mu?

Bunu zaten biliyordum. Yani diziye izlenebilirlik kattığımı, renk kattığımı. Evet, insanız hepimiz. Gururumu okşuyor bu durum. Ama yanlış anlaşılmasın, bu beni havaya sokmuyor. Hayata öyle bakmıyorum, öyle de tutunmuyorum.