Devlet Bahçeli’nin doğal halleri sempatik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerle bir arayageldi, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Sorulara zaman zaman esprili cevaplar da veren Bahçeli, kopya çekme tekniklerini anlattı; Melihat Gülses dinlediğinden bahsetti.

Bahçeli, medya organlarının MHP muhabirleri ile yemekte bir araya geldi.
Yemek boyunca gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini açıklayan Bahçeli,Türkiye’de gündemin aydınlar ve basın tarafından belirlenmesi gerekirken,Başbakan Erdoğan tarafından belirlendiğini ileri sürdü.

”GÜNDEMİ BAŞBAKAN BELİRLİYOR”

“Dokunulmazlık konusu gündeme getirildi, pazarlık konusu yapıldı, gündem değiştirmek için yapılıyor. Gündemi basının belirlemesi gerekirken Başbakanbelirliyor. Türkiye’de olaylar oya gibi işleniyor konular birbiri ile ilişkili. Senaryoyu kim yazıyorsa çok iyi yazıyor, Muhteşem Yüzyıl senaryosundan daha iyi yazıyor”diyen Bahçeli, “AKP’nin ne yapmaya çalıştığını anlamakta güçlük çekiyorum”görüşünü dile getirdi.

“AK PARTİ YÜZDE 1 OY KAYBETSE..”

Türkiye’nin önünde yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler olduğunu anımsatan Bahçeli, Ak Parti’nin yüzde 1 oy kaybının, kendi 10 yılının özeleştirisini yapmasını sağlayabileceğini belirterek “O anlamda hayırlı da olabilir, çözülme, çöküş ve hesaplaşma başlar” diye konuştu.
Devlet Bahçeli ayrıca Cumhurbaşkanlığı için en az yüzde 51 oy “hayali kuran” birinin, yüzde 40 oy alırsa ikinci tura devam edip etmeyeceğinin önemli olduğunuvurguladı.
Bahçeli, cumhurbaşkanlığı için muhalefetin ortak adayı olmadığını da belirterek bu konuda partiler arası konuşulan bir şey olmadığını bildirdi. Bahçeli, “Medya ise zaten ya A olacak ya B olacak diyor” dedi.

“KERKÜK ZİYARETİ GÖNDERMESİ”

“Herhangi bir yurtdışı gezisi planlıyor musunuz?” sorusu üzerine Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın kendilerini gezmemekle suçladığını anımsatarak Erdoğan’ıngezdiği ülkelerin kaçı ile Türkiye’nin sosyo-ekonomik ilişkileri olduğunun belli olmadığını savundu. “Biz bir yer düşündük, ona da izin çıkmadı” diye konuşan Bahçeli, “Kerkük ziyaretimizin amacı bugün daha iyi anlaşılıyor” dedi. Karabağ’agitmeyi planladığını belirten Bahçeli, Kırgızistan’ın da Türk dünyasının en fakir ve en yalnız ülkesi olduğunu vurgulayarak özel ilgi gösterilmesi gerektiğini bildirdi.

“DHKP-C TAŞERON BİR ÖRGÜT”

ABD Büyükelçiliği’ne yönelik saldırıyı değerlendiren Bahçeli, “DHKP-C, toplumsal tabanı olmayan taşeron bir terör örgütüdür” nitelendirmesinde bulundu.
“Başkanlık sistemi ile büyükşehir belediyesi yasası arasında pamuk ipliğine bağlı ince bir bağlantı var. Bu bağlantı koparsa ülke bölünür” diyen Bahçeli, anaların ağlamaması yönündeki yaklaşımlarla ilgili olarak da “(Yaşa ve yaşat) ilkesi bizde geçerli, bu ilkeyi benimseyenler anaların ağlamasını ister mi?” diyesordu.

KOMUTANLARIN YARGI SÜRECİ

Komutanlardan bazılarına yönelik yargı sürecine de değinen Bahçeli,”Genelkurmay Başkanına terörist denilmesi” ile ilgili Başbakan Erdoğan’ın, sözünün arkasında durarak düzeltmesi gerektiğini bildirdi. MHP Lideri, AK Parti’nin tutuklu subaylar için bir teklif hazırlığının olup olmayacağına yönelik bir soruyu yanıtlarken, Adalet Bakanlığı’nın başlangıçtan bugüne yaptığı düzenlemeler göz önüne alınırsa bunun yapılabileceğini belirterek “Bunun için hukuk fakültesi öğrencisi olmaya bile gerek yok” görüşünü dile getirdi.

“9 BÖLGEDE 9 MİTİNG”

Bahçeli, 8-9 Şubat 1969’da kurulan partisinin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 9 Şubat’ta Ankara Arena’da “Gelecek sizin, siz geleceksiniz” adıyla bir şölendüzenleyeceklerini bildirdi.
Bahçeli, yerel seçimler için ise 9 bölgede 9 miting yapacaklarını ve her birine “Bayrak”, “Türkçe” ve “Ülkem” gibi değişik isimler vereceklerini söyledi.

“ÜLKÜCÜ ALLAH’A TESLİM OLMUŞ GÜVENLİK SORUNU OLMAZ”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Üniversitelerden konferans daveti geliyor mu, güvenlik için mi katılmıyorsunuz” şeklindeki bir soru üzerine “Ülkücünün güvenlik sorunu olmaz, Allah’a teslim olmuş olanın güvenlik sorunu olmaz” dedi.
Bahçeli, “Öğrenci olaylarının en yoğun olduğu dönemde benim sınıfımın yarısı devrimci olduğu halde olay olmazdı” diye konuştu.

KOPYA ÇEKME TEKNİKLERİ

Öğretim üyeliğinin kendine özgü güzelliği olduğunu anlatan Bahçeli, öğrencilerin kopya çekme tekniklerini de anlattı. Bahçeli, gülümseyerek, 40-45 puan alan öğrencilere “Merak etmeyin devlet yardımı var” dediğini kaydetti.

“MELİHAT GÜLSES’İ DİNLİYORUM”

Zaman zaman otomobili ile şehir turu attığını belirten Bahçeli, “Arabada şu aralar Melihat Gülses’i ve özellikle de ‘Fikrimin ince gülü’ adlı şarkısını dinliyorum” dedi.

Bahçeli, teşkilatların Ankara’ya gelerek hizmet içi eğitim almasının hem maddi hem de zaman açısından yük getirdiği için online eğitim projesine başladıklarını bu anlamda 1 Şubat’ta Ankara, Yalova, Kocaeli ve Gaziantep’de pilot uygulamayı gerçekleştirdiklerini anlattı. Bahçeli, bu teknoloji ile 500 teşkilata aynı anda uzaktan eğitim verilebildiğine işaret etti.