Serdar Ortaç İzmir Konseri (5 Ekim)

İzmir Arena,  yeni sezona pop müziğin sevilen ismi Serdar Ortaç ile başlıyor. 5 Ekim Cuma günü hayranları ile buluşacak olan Serdar Ortaç, en güzel şarkılarını seslendirecek. Dansçıların eşlik edeceği ünlü şarkıcı Serdar Ortaç, sabahın ilk saatlerine kadar keyifli bir geceye imza atacak.

Beş bin kişilik konserin biletleri 50 liradan satışa sunuluyor. Biletler; Bostanlı Opet, İzmir Arena, Peximet, Öküz ve Mybilet.com’dan temin ediliyor.

 

Yer : İzmir Arena

Başlama Saati :  21:00

Tarih : 5 Ekim 2012

Bilet Fiyatı: 50TL

Erkin Koray – İzmir Halk Konseri

Rock müziğin Erkin Babası  12 Ekim’de Alsancak Vapur İskele’sinde verecekleri konserlerle hayranlarını coşturacak. Alsancak Vapur İskele’sinde saat 20:00′de başlayacak KONSER HALKA AÇIK VE ÜCRETSİZDİR!

Tüm Erkin Koray severleri İzmir Konserine davet ediyoruz.

Cem Adrian İzmir Konseri (25 Kasım)

”…Ve şimdi Emir’le doğan ve Kayıp Çocuk Masalları’yla can çekişen bir hikayenin sonunu anlatmalıyım size. Bilmeye hakkınız var. Yüzleşmekten hiç korkmadan, kaçmadan… Her ne varsa… İyisi kötüsü. Güzeli çirkini. Siyah Bir Veda Öpücüğü’yle bitmeli her şey. Üç noktalar yerine tek noktalar koymalıyım artık.”

 

Konser Tarihi: 25 Kasım 2012

Konser Yeri: Bios Bar

Mor ve Ötesi (İzmir Konseri)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkulu etkinliklerle kutlamak için hazırlık yapan Bornova Belediyesi, gençlerin büyük bir beğenisini kazanan Mor ve Ötesi Grubu’nu ilçeye getiriyor. 29 Ekim 2012’de Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek Mor ve Ötesi konseri büyük heyecan gençleri şimdiden heyecanlandırdı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 29 Ekim günü 19.30’da fener alayı yürüyüşü de düzenlenecek. Mustafa Kemal Caddesi üzerindeki otoyol viyadüklerinin altından başlayacak yürüyüş Mor ve Ötesi Grubu’nun konserini vereceği Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak.

Sezen Aksu Bodrum’da korkuttu

Sezen Aksu’nun Bodrum konseri kendi deyimiyle nazara geldi. Antik Tiyatro’da ilk şarkısı için binlerce kişinin karşısına çıkmaya hazırlanan ünlü sanatçı, sendeleyince bir anda kendini yerde buldu. Hemen yerden kaldırılıp tekrar kulise götürülen Sezen Aksu, için herkes seferber oldu.

Birkaç dakika sonra tekrar sahneye çıkan Aksu, binlerce kişiden büyük alkış aldı. Nazara geldiğini söyleyen ünlü sanatçı, “Bugün otelde boy aynası kırıldı. Oğlum Mithat’a nazar çok değerdi. Sanırım ben de nazara geldim” dedi. Sağ kolunun hafif ağrıdığını söyleyen Aksu, “Kolumda bir şey var gördüğünüz gibi. Yüreğiniz ağzınıza geldi biliyorum. Ama içiniz rahat olsun” diye konuştu. Sanatçı, “Firuze” şarkısını seslendirirken seyircilerin eşlik etmesi üzerine kendisi söylemeyi bıraktı.

Aksu şarkı bitince, “Eskiden kimse bilmezdi, sadece dinlerdi. Şimdi herkes söylüyor. Mustafa (Sandal) iyi ki biz yine bu işten biraz ekmek kazandık. Ben artık dikiş yapıyorum. Kuantum kitabı okuyorum” dedi. Sezen Aksu’yu dinlemeye gelen isimler arasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in eşi Şahsenem Sema Çelik ile sanatçılar Mustafa Sandal, eşi Emina Sandal, Tuba Büyüküstün ve eşi Onur Saylak da vardı. Meltem Cumbul ise ünlü sanatçıyı kuliste dinledi.

Eurovision birincisinden şehit yakınları için konser

Eurovision 2009 Şarkı Yarışması’nda “Fairytale” adlı şarkıyla birinciliği elde eden Norveçli sanatçı Alexander Rybak, Alanya’da şehit aileleri yararına düzenlenen konsere katıldı.

Polis teşkilatının 168. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Türkiye’ye gelen Rybak, Alanya’da sahne aldı.

Konserden elde edilen gelir, şehit aileleri yararına kullanılacak.

Alanya İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur, Polis teşkilatının 168. yıldönümünde farklı bir etkinlik gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Geçen yıl yapılan etkinliklere Hollandalı bir sanatçı getirdiklerini anlatan Dur, kültürlerin kaynaşmasını amaçladıklarını ifade etti.

Dünyanın değişik yerlerinden birçok kişinin Alanya’da yaşadığını belirten Dur, “Onlar bizim hemşehrimiz’ projesiyle bu insanlarla entegre olmayı ve kültür alışverişinde bulunmayı amaçladık. Kendilerini memleketlerinde hissetmelerini sağlamak istedik. Bu çerçevede hem 10 Nisan etkinlikleri hem de proje kapsamında konser düzenledik” dedi.

11 Ocak’ta İZDSO Konseri

Mekan: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
Sanatçı: Mihaela Martin – Frans Helmerson
Konser Tarihi: 11 Ocak 2013
Saat: 20.30

Konser Detayları: 
Şef: Alun Francis

Solistler: 
Mihaela Martin – Keman
Frans Helmerson – Viyolonsel
Program: 
J. Brahms – İkili Konçerto
P. I. Çaykovski – “Pathetique” Senfoni No. 6
Gişe: 
AASSM: 0232 293 38 32
İZDSO: 0232 463 06 80
D&R Alsancak: 0232 464 10 15
D&R Karşıyaka: 0232 324 40 43

Konser Detayları: Bilet Fiyatı:
Tam: 10.00 TL
Öğrenci, Emekli: 5.00 TL
Bilet satıs noktaları :
AASSM, İZDSO, D&R Alsancak, D&R Karşıyaka
İrtibat için İZDSO: 0232 463 06 85 / 86

Şivan Perver peşmerge kampında konser verdi

Osman yaptığı konuşmada, konsere verdiği destekten dolayı Perver’e teşekkür ettiğini belirtti.

Perver’in konseri herhangi bir ücret talep etmeden vermek istediğini kaydeden Osman, ”Şivan Perver, sen her zaman bizimleydin ve sürekli Peşmergelerle en ön saflarda düşmanlara karşı savaşımızda bize destek oluyordun, ben buradan şunu hatırlatmak istiyorum: Düşmanlar her tarafı sardığında tek destekçimiz ve bizim moralimiz Perver idi. Bizim onurumuzdu ve en ağır silahımızdı” dedi.

Konuşmanın ardından sahneye çıkarak seslendirdiği türkülerle Peşmergeleri coşturan Perver, daha sonra onlarla halay çekti.

18 Kasım’da Dicle Operasyonlar Gücü’nün Kerkük yakınlarına kadar gelmesiyle Kerkük civarında konuşlanan Peşmerge güçlerinin komutanlığını Mesut Barzani’nin kardeşi Sihat Barzani yapıyor.