‘Müslümanların Kudüs’ü ziyaret haramdır’

Merkezi Gazze’de bulunan Filistin Alimler Birliğinin verdiği fetvada, ”Filistinliler dışında İsrail işgalindeki Kudüs’e seyahat etmenin ve Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmenin şeran haram olduğu” ifade edildi.

”İşgal altındaki Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmemenin, ”Siyonist egemenliği tanımamak ve işgalci İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine karşı direnmek” anlamına geleceği bildirilen fetvada, ”Mescid-i Aksa özgürlüğüne kavuşana kadar ümmetin çocukları arasında cihat ruhunun canlı tutulması için Kudüs’ün ziyaret edilmemesi gerekir” ifadesine yer verdi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi de Kudüs’ün Filistinliler dışındaki Müslümanlar ve Araplar tarafından ziyaret edilmesinin haram olduğu yönünde fetva vermişti. Batı Şeria’daki Filistin Hükümeti’nin Vakıflar Bakanı Mahmud el-Habbaş ise fetvaya şiddetle karşı çıkmış ve Karadavi’ye fetvasını gözden geçirme çağrısı yapmıştı.

Söz konusu fetvanın Kuran ve sünnete aykırı olduğunu savunan Habbaş, ”Bu fetva Kudüs’ü Müslümanlardan ve İslam dünyasından izole etmeye çalışan İsrail’e yarıyor. Kudüs’ün ziyaret edilmesi şeri olarak farz, siyasi olarak ise bir gerekliliktir” değerlendirmesinde bulunmuştu.

 

Ünlü aktörden doğduğu eve sürpriz ziyaret

Hollywood’un usta aktörlerinden Anthony Hopkins ailesiyle çıktığı Galler seyahatinde çocukluğunun geçtiği bölgeye sürpriz bir ziyaret yaptı. Doğduğu eve giden Hopkins evin şimdiki sahipleriyle çay içerken onlara reddedemeyecekleri bir teklifte bulundu.

Galler’de yaşayan Chris Trainor evinin önünde duran özel şoförlü otomobilin içine baktığında tanıdık iki gözün kendisini selamladığını fark etti.

Aracın içindeki kişi çocukluğunun geçtiği evi ziyaret etmek için Los Angeles’taki evinden çıkıp gelen Hollywood’un ünlü aktörü Anthony Hopkins’den başkası değildi.

Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre Hopkins Galler’in Port Talbot kentinde bulunan eve eşi Stella ile birlikte geldi.

Evin sahibi Chris Trainor ve eşi Carly Culver’ın daveti üzerine içeri girerek çiftle sohbet eden ünlü aktör onları Los Angeles’taki evinde ağırlamak istediğini söyledi.

Trainor beklenmedik ziyarette yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Arabanın içinde Anthony Hopkins’i gördüm. Kafasını camdan uzatıp bana “Nasılsınız?” diye sordu.Sohbetimiz sırasında onun şu anda kızımın olan odada doğduğunu öğrendim. Satmak istersek evimizi alabileceklerini söylediler.Üzerinde durulması gereken bir teklif olduğunu düşünüyorum.”

Bahçeli’den Silivri’ye sürpriz ziyaret kararı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, yakın zamanda 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u ziyaret edeceğini açıkladı. Öte yandan gündemi değerlendiren MHP Lideri, İmralı sürecini sert bir dille eleştirip, “Yaptıkları ihanetin daniskası değil midir? Şehitlerimiz boşa mı mücadele etmiş? Sınırda nöbet bekleyen Mehmehçik’e neyi bahane olarak sunacağız?” diye sordu.

İşte Bahçeli’nin sözlerinden satır başları:

AKP’nin en ufak rahatsızlığı yoktur. Fitneyi yaygınlaştırmak için çok mesai harcamaktadır. Milli bağımsızlık Türkiye’nin dirliği ve birliği milliyetçilere emanet edilmiştir. Terörle işbirliği bu yılda da devam etmektedir.

Türkiye’nin yıkılması amacıyla yıkım yolunun birinci aşamasında PKK’nın isteklerine boyun eğilecektir. İmralı canisinin şartlarının iyileştirmesi gündeme getirilecektir. Türkiye’nin yıkılması için psikolojik alt yapı hazırlanacak.

Türkiye’nin üniter yapısı değiştirilecek. Türkiye’nin bu yükü taşımaya artık mecali kalmamıştır. MHP gücüyle Türkiye’ye ve Türk milletine sahip çıkacaktır. AKP hükümeti PKK’nın paçasından tutmuştur. Erdoğan terörist başıyla görüştüklerini TV programında beyan etmiştir. İmralı adasına düşkünlüğü, sohbeti yeni değildir.

Yeni olan Başbakan’ın şuursuzluğudur. AKP’nin İmralı canisine yakınlığı yeni değildir. Başbakan pazarlık masasına oturarak Türkiye hakkında kumar oynamaya başlamıştır. Obama’nın 2009’da yaptığı konuşması AKP’ye görev ve ödev olarak yansımış yeni bir sürecin başlangıcı olmuştur.

PKK ile pazarlıkların birincisi 1 Ağustos 2009’da başlamıştır. Mehmetçiğin kanını döken insanlık düşmanları davullarla karşılanmıştır. Katillerin arkadaşları can almaya devam etmiştir. PKK’nın fendi AKP’yi ne hazindir ki yenmiştir.

ŞEREFSİZ POLEMİĞİ

Kandil şebekesi AKP’yi tuş etmiştir. Parti olarak İmralı canisi ile görüşmeleri gündeme getirdiğimizde Başbakan bize hakaret etmiştir. Başbakan 2010 yılında şunları söylemiştir: “Bizim PKK ile bir araya geldiğimizi söyleyen şerefsizler bunun hesabını verecekler. Biz hiç bir zaman PKK ile görüşme yapmayız” demiştir.

Sonra sözlerini değiştirip korkup suçu devletin üzerine atmıştır. Bizi parti olarak “şerefsiz” olarak nitelendirme terbiyesizliği yapmıştır. Ama yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Şimdi soruyorum PKK ile görüşme yapmadınız mı? Şimdi soruyorum Şerefsiz kimdir? Şerefsizlik kimin payına ve hanesine düşmüştür. Gelin Başbakan bolca bonusu toplayan şerefsizlik mevzusunu kapatalım. Sana da bir özür dileme borcu düşsün.

PKK’nın bir numaralı faili siyasetçi mertebesine çıkarılmaktadır. Türkiye’nin bölünmesi aşama aşama gerçekleştirilecektir. Palavracılar iş başı yapmış. Müzakereleri masumlaştırmaya çalışmışlardır. Yanlış hesapları MHP’den döneceğini tahmin edememiştir. Ama hala bir şansları var. Ne zaman okyanuslar kurur çöle dönerse istekleri yerine gelebilir.

Yaptıkları ihanetin daniskası değil midir? Şehitlerimiz boşa mı mücadele etmiş? Sınırda nöbet bekleyen Mehmehçik’e neyi bahane olarak sunacağız?

Yakın zamanda 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u ziyaret edeceğim…