Fenerbahçe’den ‘çizgi’ açıklaması

Kulüpten yapılan açıklamada, Akhisar Belediyespor maçının 36. dakikasında Sow’un yaptığı vuruşta, topun çizgiyi tam anlamıyla geçtiği, ancak gol olarak değerlendirilmediği vurgulanarak, “Takımımızın Sow ile bulduğu golün geçerli sayılmaması kamuoyunun malumu. Ancak her maçın final niteliğinde olduğu haftalara girilmişken, yapılan bu hayati hatanın, kulübümüzün farkında olduğu kadar gerekli mercilerin de farkında olup olmadığı konusunda, ciddi endişelerimiz bulunmaktadır” denildi.

Açıklamada, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp’ın Sow’un pozisyonuyla ilgili şu ana kadar herhangi bir yorum ve değerlendirmede bulunmadığına işaret edilerek, şunlar kaydedildi:
“Pozisyonun hakem hatasından ziyade olağan insan hatası olarak değerlendirilebilmesi şeklindeki genel görüşe karşı çıkmamakla birlikte, final haftalarının yaşandığı bu dönemde ’Hakemlerin gözünden kaçtı’ tanımı ile değerlendiremeyeceğimiz bu hatanın, önümüzdeki maçlarda yeniden yaşanıp yaşanmayacağına dair endişelerimiz sürmektedir. Özellikle bu nedenle MHK Başkanı Sayın Zekeriya Alp’in de konuya dair görüş ve yorumlarını merakla beklemekteyiz. Lig maçlarının ardından bağlandığı çeşitli televizyon kanallarında, maçlarda görev alan hakemlere dair, maçtan maça hatta takımdan takıma değişen yorumlarını izlemeye alıştığımız Sayın Alp, dünkü maçın ardından ise ne yazık ki hiçbir yayına bağlanmamış, takımımızın sayılmayan golü ile ilgili herhangi bir yorum ve değerlendirmede bulunmamıştır. Sayın Alp’in, Beşiktaş ile oynadığımız maçtan önce hakem hataları ve bu hataların bir takım üzerinde yoğunlaştığı; maçtan sonra ise maçı yöneten ve yine 1 golümüzü geçerli saymayan hakeme dair yaptığı yorum ve değerlendirmeler hala hafızalardayken, konu Fenerbahçe’nin yaşadığı haksızlıklar olduğunda bu kişilerin büründüğü sessizlik, düşündürücü olduğu kadar hayatın olağan akışına da uygun değildir.”

Fenerbahçe’nin karşılaştığı ve karşılaşacağı her türlü haksızlık karşısındaki kararlı tutumun devam ettiği bildirilen açıklamada, kulübün haklarının korunmasına dair mücadelenin, müsabaka sonuçlarına bağlı kalınmaksızın kararlılıkla süreceğine vurgu yapıldı.

AA

Bir cevap yazın