Fenerbahçe’den Galatasaray’a büyük darbe

G.Saray’ın 2. bedelli sermaye artırımı SPK’dan döndü. G.Saray ikinci başvuruyu yapmama kararı aldı. F.Bahçeliler’in siyaset, bürokrasi ve medya üzerindeki yoğun baskısı Cimbom’a pahalıya mal oldu.

FENERBAHÇELİLER SPK’YI MAİL YAĞMURUNA TUTTU

Transfer döneminde Drogba, Sneijder gibi yıldızları kadrosuna katarak büyük sükse yapan sarı-kırmızılılar, diğer gider kalemlerini de Borsa’dan gelecek parayla karşılamayı düşünüyordu. İlk bedelli sermaye artırımından önemli miktarda parayı kasaya koyan ve hem kulübün borçlarını azaltan hem de yatırımlarını yapmayı sürdüren G.Saray’ın ikinci hamlesine ise F.Bahçeliler taş koydu… Amk’dan İrfan Yirmişbeş’in haberine göre; Aslan’ın ikinci bedelli sermaye artırımı SPK’dan geri döndü. Yasal olan ancak etik bulunmayan bu hamlenin arkasında ise F.Bahçeliler yatıyor. Büyük kitlelerle organize olan sarı-lacivertliler, hem hükümet bakanlarına hem de SPK’ya adeta mail yağdırdı. Gelen onbinlerce şikayeti dikkate alan SPK da kamuoyunda rahatsızlık yaratan bu duruma el koydu. SPK’dan gelen ret kararı ile G.Saray 100 milyon dolarlık gelirden oldu.

ELİ KOLU BAĞLANDI

Galatasaray ilkini başarıyla gerçekleştirdiği hamle sonrası ikinci bedelli sermaye artırımından da önemli gelir bekliyordu. Yeni yatırımların önünü açacak bu hamlenin önüne F.Bahçeliler’in set çekmesi Cimbom’un elini kolunu bağlamış durumda. Yönetim, ikinci bedelli sermaye artırımı yapma kararından vazgeçmek zorunda kaldı. G.Saray Yönetimi sıkıntılı bir sürece girerken çözüm önerilerini masaya yatırdı. Ancak F.Bahçeliler işin peşini bırakmış değil. Geçmiş döneme dair ceza alan G.Saray’ın yeni yönetiminin de usulsüzlükler yaptığını iddia eden F.Bahçeliler, twitter, facebook ve forumlarda güçlü argümanlarla Aslan’ın üzerine gitmeyi sürdürüyor.

Bir cevap yazın