Galatasaray büyük bir kulüp!

Basın toplantısına futbolcusu Varane ile katılan Jose Mourinho şunları söyledi:

“Kim atarsa atsın, 2 gol atarsak turu geçmek için avantaj sağlarız. Kaliteli golcülerimiz var. Önemli olan golcülerimizin oyuna da katılmaları.”

“GALATASARAY’A SAYGI DUYUYORUZ”
“Bizim bir kültürümüz var. Futboldan bir sanat yaratmak bizim işimiz. Rakibimize saygı duyuyoruz. Ama bizim hedeflerimiz var. Onlar da biz de kazanmak istiyoruz. Büyük bir maç oynamak istiyorlar. Futbolun doğası bu zaten. Benim ekibimde çok iyi golcüler var. Rakipte de eski oyuncularım Drogba ve Sneijder var.”

“FATİH TERİM ÇOK TECRÜBELİ”
“Galatasaray’ın başında çok iyi teknik direktör var. Aynı zamanda da yakın arkadaşım. Fatih Terim bu seviyedeki maçlar konusunda çok tecrübeli biri. Rakipte Burak, Sneijder ve Drogba var. Ellerinden geleni yapacaklardır. Buraya gelene kadar hangi motivasyonla geldiysek, yarın da aynı motivasyonla sahaya çıkacağız. Tarihimizi ve hedeflerimizi biliyoruz. Bütün amacımız Galatasaray’ı elemek.”

“CASİLLAS’IN ÇALIŞMASI LAZIM”
“Casillas iyi durumda ama oynaması için daha çok çalışması gerek. Şu anda sakat oyuncumuz yok. Bütün oyuncularımız oynamaya hazırlar.”

“KİMSE FAVORİ DEĞİL”
“Ben bu aşamada favorilerden bahsetmekten hoşlanmam. Karşımızda favorileri aşarak geldik. Gruplar aşamasında iyi maçlar çıkardı Galatasaray. Bu takımlar buralara boşa gelmezler. Heyecan, istek ve güçle gelirler. Yetenekle gelirler.”

“YARIN KAZANMAYA ÇIKACAĞIZ”
“Taraftarlarla aramda bir şey yok. Stada gelip takımınızı desteklersiniz. Desteklemek istemezseniz maça gelmezsiniz. Bu durumlar hiç hoşuma gitmiyor. Yarın sahada olan oyuncuları desteklemek lazım. Öznel duygularınızı bir kenara bırakmanız lazım. Onlar kazanmaya çıkıyorlar; önemli olan da bu.”

“İSTANBUL’DA İŞİMİZ ZOR”
“Sahada 10 bin Galatasaray seyircisinin olması çok etkilemez ama İstanbul’daki maç zor olacak. Galatasaray’a karşı hiç maç oynamadım ama onlarız tanıyorum. Bütün güçlerini ortaya koyacaklardır. Olay yaratmaya çalışacaklar. Galatasaray önemli oyunculara sahip büyük bir ekip. En önemlisi de başlarında benim çok beğendiğim bir teknik direktör var. Milan ve Fiorentina’da önemli işler yapmış biri. Yarın bizi rahatlatacak bir sonuç almak çabasındayız.”

“DROGBA HAYATIMDA İZ BIRAKTI”
“Drogba çok büyük bir oyuncu. Hayatımda iz bırakmış birisi. Biz duygusal bağlar kurabiliriz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın