Grup Gündoğarken – İzmir Konseri

Tür: Pop Müzik
Solist : 
Orkestra:Burhan Şeşen, Gökhan Şeşen

Konser Detayları:
Grup Gündoğarken 1983 yılında İlhan-Burhan-Gökhan Şeşen tarafından kuruldu. Grup, ismini  Gökhan Şeşen’in aynı adı taşıyan bir şarkısından esinlenerek “Gündoğarken” koydu.

Hodri Meydan Kültür Merkezi’ne verdikleri bir konserde kendilerini izleyen Levent Kırca’nın teklifi üzerine “Kadıncıklar”isimli oyunun müziklerini yaparak ve sahnede canlı icra ederek 1984 yılında profesyonel müziğe atılan grup bir sene sonra da bu kez Ferhan Şensoy’un “İçinden Tramvay Geçen Şarkı”isimli oyunun müziklerini Hümeyra ile birlikte yaparak yine tiyatro sahnesi’nde yer aldı. Aynı sene İstanbul’un canlı müzik yapılan ilk barlarından Ece Bar’da sahne aldı.

Ve bir sezon boyunca burada her gün canlı performans sergiledi. 1986 yılında ilk albümleri “Bir Yaz Daha Bitiyor”Mehmet Horoz Prodüktörlüğü’ne,Doruk Onatkut’un yaptığı düzenlemelerle Balet Plak etiketiyle yayınlandı.Uzun süre liste başı kalan bu albüm sayesinde o senenin müzik dergileri tarafından Grup Gündoğarken yılın grubu seçildi.

İlk albümden söz ve müziği İlhan Şeşen’e ait olan “Sen Benim Şarkılarımsın” Ajda Pekkan;söz-müziği Gökhan Şeşen’e ait olan “Dert Olur” Banu Kırbağ tarafından seslendirildi.1987 yılında Eurovision Türkiye elemelerine “Resimler Resimler”isimli şarkıyla katılan grup,bir sene sonra ikinci albüm “Yaz Bulutları”nı yine Balet Plak etiketiyle yayınladı.1989 yılında Göksoy Plağa geçen grup bu firmadan da “Bir Günlük Aşk” albümünü çıkardı.

Söz-Müziği İlhan Şeşen’e ait olan “Ellerimde Çiçekler”şarkısıyla her yaştan ve her kesimden dinleyicinin beğenisini kazanan grup uzun konser ve turne programı sonucunda yollarını ayırmaya karar verdi.2005 yılından beri Burhan ve Gökhan Şeşen tarafından yoluna devam eden grubun son albümü 2008 yılında Seyhan Müzik etiketiyle ve “Hayat Bu” adı altında yayınlandı. Şu sıralarda da grup üyeleri Ada Müzikten çıkacak yeni albümlerinin provalarında…

Bilet Fiyatı: 28.50 TL
Bilet satış noktaları : Biletix, Bios Bar

Etkinliğin Bulunduğu Yer:

Bios Bar
Adres: Gazi Kadınlar Sokağı(1453 Sok. No:18) Alsancak
Telefon: 
0232 463 10 68
Saatleri : 15 Mart 2013 / 22.00

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın