Hatay’da eğitime büyük yatırım

2013 Yılı Temel Eğitim Yatırım Programı kapsamında, Hatay’da eğitime yönelik 125 milyon 400 bin TL tahmini proje bedeli ile 86 ayrı yatırım işi kapsamında, toplam 984 derslik yapılması öngörülüyor.

Yatırım programı kapsamında, 64 dersliğin ihalesi gerçekleştirilirken, 920 dersliğin ihale hazırlıkları devam ediyor. 2013 Yılı Ortaöğretim Yapım Programı kapsamında ise 88 dersliğin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Devlet Yatırım Programı’na alındığı öğrenildi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, 2013 Yılı Temel Eğitim Yatırım Programı kapsamında yer alan 984 dersliğin tamamlanması ile beraber, eğitim kalitesinin artacağını ve il genelindeki derslik sorununun büyük oranda çözüleceğini ifade etti. Lekesiz, geçmiş yılda ortalama 160 adet derslik inşa edilirken, 2013 yılında ise bin 48 adet dersliğin yapılacağını ve bunun da derslik başına düşen öğrenci sayısının azaltılmasına ciddi bir katkı yapacağını vurguladı. Vali Lekesiz; eğitime yapılan her bir desteğin, daha güçlü, daha müreffeh ve daha aydınlık bir geleceğe yapılan yatırım olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın