Havalimanında yolculara Nevruz sürprizi

Normalde meydanlarda kutlanan Nevruz, İran Hava Yolları’nın yaptığı sürprizle havalimanına taşındı. İran Hava Yolları’nın İstanbul-Tahran seferi için Atatürk Havalimanı’na gelen yolculara Nevruz dolayısıyla çeşitli ikramlar yapıldı.

Yolculara içinde baharı simgeleyen ve hepsi ‘s’ harfiyle başlayan 7 çeşit gıdanın bulunduğu bereket tepsisi sunuldu. Bereket tepsisinde elma, sumak, canlı balık, iğde, çemen, sarımsak ve çikolatalı tatlı gibi ürünler yer aldı. Gıdaların yanı sıra tepside bir de Kura-ı Kerim yer aldı.

İstasyon Müdürü Hamed Rivandi ise Nevruz’un İran’da çok önemli bir bayram olduğunu belirtti. Rivandi, “İstedik ki yeni yola çıkanlar da bu bayramdan nasiplerini alsınlar. Bu sebeple böyle bir tepsi hazırladık. Yolcularımız da çok memnum oldular.” diye konuştu.

İranlı yolcu Elahe Falotini “Havalimanında böyle güzel bir sürprizle karşılaştığım için çok mutluyum. Bizde Nevruz tıpkı Ramazan ve Kurban Bayramı gibi çok değerli bir bayramdır. Bu bayramda akrabalar birbirlerine gider gelirler. İnsanlar hediyeleşirler.” dedi.

 

Bir cevap yazın