İstanbul’da molotof’lu saldırı

Alev alev yanan otobüs  kullanılamaz hale gelirken, örgüt yandaşları bir İETT otobüsüne de saldırdı.

Terör örgütü  elebaşı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirilmesinin yıl dönümünü bahane eden grup, Okmeydanı’nda olay çıkardı. Örgüt yandaşları yolcu almak için durağa yanaşan bir halk otobüsünün etrafını sarıp, sürücü Fikret Y.’den yolcuları indirmesini istedi. Göstericiler, yolcular indikten sonra ellerindeki  molotofkokteyllerini otobüse attı. Yolcular büyük panik yaşarken, otobüs alev aldı. Bu sırada göstericiler, yoldan geçen bir İETT otobüsüne de molotofkokteyli fırlattı. Aracın ön camına isabet eden molotof, yere düştü. Göstericiler daha sonra ara sokaklara kaçtı.

Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede önlem alırken, itfaiye ekipleri yanan otobüse müdahale etti. Alev alev yanan otobüs kullanılamaz hale geldi.

Yanan otobüsün sürücüsü Fikret Y., “Yolcumu aldım gidiyordum. Yolu kesmişler. 50 kişi birden saldırdı. Önce yolcumu indirdim, sonra ben indim aşağıya. ‘Arkadaşlar bu halkın arabası’ dedim ama o esnada arabaya molotof attılar. Yüzleri maskeliydi” dedi.

Saldırının ardından polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.  (İHA)

Bir cevap yazın