İÜ İletişim Fakültesi’nin stüdyoları yenilendi

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydemir Okay, radyo ve televizyon stüdyoları ile canlı yayın aracının yenilendiğini belirterek, ”Şimdi öğrencilerimize ‘Hayal kurun ve onları gerçekleştirin’ diyorum. Çünkü hayallerini gerçekleştirmek için önlerinde hiçbir engel kalmadı” dedi.

İÜ İletişim Fakültesi’nin yenilenen televizyon ve radyo stüdyoları ile canlı yayın aracının hizmete alımı töreni, fakültenin Konferans Salonu’nda yapıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Yunus Söylet, son teknolojiyle donanan stüdyoların, fakültenin bugüne kadar gösterdiği performansı daha da artıracağına inandığını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydemir Okay, yaklaşık 2 yıllık yoğun bir çalışmanın sonucunda, fakültenin fiziki tadilatıyla eş zamanlı sürdürülen radyo ve televizyon stüdyoları ile naklen yayın aracını yenileme çalışmalarını tamamlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Son çalışmalarla Türkiye’nin altyapısı en güçlü fakültelerinden biri haline geldiklerini belirten Okay, ”Yeni stüdyolarımızla hayal gücünün sınırlarını kaldırdık. Şimdi öğrencilerimize ‘Hayal kurun ve onları gerçekleştirin’ diyorum. Çünkü hayallerini gerçekleştirmek için önlerinde hiçbir engel kalmadı” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Ekici, üniversitenin Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Cemil Akçay ile eski Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Zeynep Gökçen’e, Rektör Söylet de İletişim Fakültesi Dekanı Okay’a teşekkür plaketi sundu.

Rektör Söylet ve katılımcılar, daha sonra kurdele keserek açılışını yaptıkları stüdyoları ve canlı yayın aracını gezdi.

Törene, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) İstanbul Bölge Temsilcisi Murat Soysal ve Anadolu Ajansı Arapça Yayınlar Genel Koordinatörü Turan Kışlakçı ile çok sayıda davetli katıldı.

Bir cevap yazın