İzmir’de Araplara özel gelinlik defilesi

TÜRK gelinlik sektörünün kalbinin attığı IF Wedding Fashion İzmir- 7’nci Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, Arap ülkelerinden gelen çok sayıda alıcıyı ağırlıyor.

ARAP DÜNYASI FUARA AKIN ETTİ

İzmir’de düzenlenen Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’na en fazla alıcı Arap ülkelerinden geldi. Neredeyse fuarın her noktasında Lübnan, Suudi Arabistan, Ürdün, İran ve İzmir’in EXPO 2020’deki rakibi Dubai’den gelen alıcı görmek mümkün. Fuara katılan çok sayıda firmanın da tasarımlarını, ağırlıklı olarak bu ülkelerin geleneklerine göre yaptığı gözden kaçmıyor. Şov amaçlı hazırlanan gelinliklerin yanı sıra deve maketli stantlar da dikkat çekiyor. Ürünler sadece görüşmelerin yapıldığı stantlarda, defilelerde değil, fuar alanında, mankenlerin bunları giyip dolaşmasıyla da tanıtılıyor.

GÖĞÜSTE ATATÜRK İMZASI

Dubai’den gelen alıcılar için modacılar tarafından özel olarak tasarlanan gelinliği tanıtan manken ise sol göğsünün üzerindeki Atatürk’ün imzasıyla dikkat çekiyor. Giydiği gelinlik de Dubai’den gelen alıcıların ilgi odağı oluyor. Fuarda ayrıca tesettür gelinlikler de yer alıyor.

gelinlik_izmir_dekolte_9215

Bir cevap yazın