İzmir’de ‘torbacı’ operasyonu

Kameralara kaydedilen operasyonda, 31 kilo 45 gram esrar, ‘meşe’ denilen satışa hazır 81 paket esrar ele geçirildi, gözaltına alınan biri kadın 9 kişi adliyeye sevk edildi.

İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, kentin çeşitli bölgelerinde kullanıcı kişilere uyuşturucu satışı yaptıkları belirlenen ‘torbacılar’la etkin mücadele edilebilmesi, satış yapılan yerlerin ve satış yapan kişilerin ayrıntılı olarak tespiti, satış işlemlerinin görüntü ve fotoğraflarla saptanarak delillendirilmesi amacıyla projeli çalışma başlattı. Yaklaşık dört ay süren soruşturmanın ardından harekete geçen narkotik timleri, Özel Harekat polisleri ve helikopter desteğiyle dün, önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar düzenledi. Özellikle Bornova ve Karşıyaka ilçelerindekiler başta olmak üzere 18 ev ve işyerine yapılan baskınlarda, 31 kilo 45 gram esrar, meşe denilen satışa hazır 81 paket esrar ele geçirildi.

SOBA İÇİNDE ESRAR

Uyuşturucu operasyonları için eğitilen narkotik köpeklerinin de kullanıldığı aramalarda, uyuşturucu maddelerin bir kısmı soba bir kısmı da klozetlere atılmış halde bulundu. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 1’i kadın, 9 kişi, bugün sabah saatlerinde işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Emniyet yetkilileri, uyuşturucu tacirlerine yönelik denetimlerin aralıksız süreceğini, projeli çalışma kapsamında şu ana kadar 48 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını bildirdi. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın