Kadınlara ”mikrokredi” desteği

Şanlıurfa’da, Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe çocuklarıyla gelen kadınlar, kendileri için hazırlanan ve içinde biner lira bulunan zarfları, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve eşi Gül Fakıbaba’nın elinden aldı.

Fakıbaba, burada bulunan kadınlarla bir süre sohbet edip, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, kadınlara yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerinin yanı sıra ekonomik anlamda da çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Mikrokredi uygulamasıyla birçok kadının kendi ayakları üzerinde durabildiğini ve bu durumun memnuniyet verici olduğunu ifade eden Fakıbaba, şunları kaydetti:

”Mikrokrediden faydalanan kadınların sayısı bin 400 oldu. İnşallah bu senenin sonunda sayıyı 2 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Bana göre bu kadınlar örnek alınacak insanlar. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Hepsi biner lirayla çok büyük işler başarıyor.”

Uygulamadan yararlanan Nurcan Bala da kullandığı krediyle evinde el işi ürünler yapıp satarak aile bütçesine katkı sunacağını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın