Kaptan konuştu

Beşiktaş Futbol Takımı Kaptanı İbrahim Toraman, 0-0 berabere kaldıkları Trabzonspor maçında kötü oynadıklarını, ancak deplasmandan 1 puanla dönmelerinin iyi bir sonuç olduğunu söyledi.

İbrahim Toraman, Trabzonspor maçının zor olduğunu vurgulayarak, “Belki oyun olarak değil, ama mücadele olarak üst seviyede geçti. Gönül isterdi ki kazanarak, dönelim. Ancak Trabzonspor’un da puana çok ihtiyacının olması ve belki biz de biraz yorgun olduğumuz için çok iyi oynayamadık” dedi.

Trabzon deplasmanından 1 puanla döneminin iyi olduğunu kaydeden İbrahim Toraman, şöyle devam etti:

“Gerçek kimliğimizi sahaya yansıtmış olsaydık, galip dönebilirdik. Ancak, Trabzon gibi zor bir deplasmandan, her şeye rağmen bu oyuna göre 1 puanla dönmek iyidir. Bizden önce oynayan Galatasaray’ın kaybetmesi moral oldu ama sahaya beraberlik için çıkmadık. Oyuna baktığımız zaman tüm takım olarak iyi değildik. Kötü oynadık ama kaybetmedik. Her şeye rağmen 1 puan iyidir. İstediğimiz hedeflere ulaşmak istiyorsak, daha iyi olmamız lazım. Daha tempolu, istekli, oyun içinde daha çalışkan, daha üretken olmamız gerekiyor. Diğer maçlarda daha iyisini yapmaya çalışacağız.”

-“Şampiyonluğu arzuluyoruz”-

İbrahim Toraman, Beşiktaş’ın hedefinin şartlar ne olursa olsun her zaman şampiyonluk olduğunu söyledi.

Ligin bitimine 9 hafta kaldığını hatırlatan deneyimli oyuncu, “Şampiyonluğu istiyoruz, arzuluyoruz. Beşiktaş’ın hedefi şartlar ne olursa olsun şampiyonluktur. O yolda ilerleyeceğiz. Olur ya da olmaz, o çok önemli değil. Ortaya koyduğumuz mücadele, istek, hırs, arzu hem taraftarımızı, hem camiamızı mutlu etmektedir. Ancak tabii ki bunun en güzel meyvesi şampiyonluktur. Şampiyonluk yaşamak bizim için, bu takım için unutulmaz olacaktır. Şu anda puan olarak biraz gerideyiz. Fakat sonuna kadar bunu kovalayıp, daha da iyi oyunlar ortaya koyarak hedefimize ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

-“İğnelerle idare ediyorum”-

Dizindeki problem nedeniyle maçlarda ağrı çektiğini dile getiren İbrahim Toraman, sezon bitiminde ameliyat olacağını kaydetti.

“Ağrılarım oluyor ama iğnelerle idare ediyoruz” diyen İbrahim Toraman, sözlerini şöyle tamamladı:

“Maç içinde konsantrasyonla çok hissetmiyorum. Daha çok maçtan sonra ağrı hissedebiliyorum. Tabi bir operasyon geçirmem gerekiyor ama bu şartlarda takımı yalnız bırakmak istemiyorum. Hedefimize ulaştıktan sonra inşallah tatil döneminde ameliyat olup en iyi şekilde yeni sezona hazırlanmak istiyorum.”

Bir cevap yazın