Karşıyaka Belediyesi’nden Sağlıklı Beslenme Hareketi

Deniz kenarına kurulan masalarda 1200 kişi ile birlikte sabah kahvaltısına katılan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Sağlıklı kent, sağlıklı insanı hedefledik. Sağlıklı insan güne kahvaltıyla başlamalı. Kahvaltıyı alışkanlık olarak kazanmak için güzel bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızla bir arada kahvaltı yapıyoruz. Çorba Çeşmesi’ni hazırladık. Her gün vatandaşlarımıza sıcak çorba ikram edeceğiz. Kampanyamız vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü, farklı yerlerde sürdüreceğiz” dedi.

Kampanya kapsamında üç gün boyunca Karşıyaka İskele yanında kurulan sahnede müzik gösterileri, Hakan Doğanay şov yer alacak. Ayrıca diyetisyenler ile söyleşi gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında “Kahvaltıda Gülümseyen Yüzler” konulu mini fotoğraf yarışması düzenlenecek. Vatandaşların evlerinde ailecek kahvaltı yaparken çekecekleri fotoğrafları getirenlere çekilişle hediyeler verilecek.

10 Bin Kişiye Kahvaltılık

Kahvaltının her gün mutlaka yapılması ve alışkanlık haline getirilmesi için Karşıyaka Belediyesi bir hafta boyunca kahvaltılık paket dağıtacak. Pınar Süt’ün sponsorluğunda gerçekleşecek kampanyada Bostanlı ve Karşıyaka İskele önlerinde her sabah gevrek, peynir, tereyağı ve meyve suyundan oluşan paketler dağıtılacak. Pazartesi başlayıp Cuma gününe kadar sürecek etkinlikte 10 bin paket kahvaltılık dağıtılacak. Karşıyaka Belediyesi araçlarından da aynı anda sıcak çorba ve çay ikramları sürdürülecek.

Karşıyaka Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen Sağlıklı Beslenme Hareketi daha sonraki günlerde farklı konseptlerde sürdürülecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın