Kral’dan nasihat

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek finale kalan Fenerbahçe’nin parlayan yıldızı Salih Uçan’ı değerlendirdi.

“Fenerbahçe’nin genç yıldızı Salih’i nasıl buluyorsunuz?” sorusu üzerine Şükür, “Ona benim bir şey söylememe gerek yok. Zaten çok açık bir şekilde ortada. Kendini zorlaya zorlaya şans aldı. Kendine dikkat etmiş ki Emre, Mehmet Topal, Meireles, Christian, Selçuk Şahin gibi önemli oyuncuların arasından şans bulup kendini gösterebildi” dedi.

Şükür, Salih Uçan’ın bu başarısının gelecek adına ümit verici olduğuna işaret ederek, Salih’e şu önerilerde bulundu:

“Hiç bir zaman yaptığına bakmadan, bir gün öncesine bakmadan her gün yeni başlıyormuşcasına, her gün, böylesine büyük bir camiaya gelmiş, bu şansı ele geçirmişcesine oynamalı; öyle olacağına da inanıyorum. Konuşmalarından o sonuç çıkıyor. Çevresi şekillenecek, çünkü ön plana çıktıkça çevrenizde birden farklı ortamlar oluşuyor. Sosyal olarak farklı bir ortam oluşuyor. Futbolda kaliteli oyuncuların en büyük sanatı, bunu idare edebilme sanatı olmalı. Yetenek ve gücü bununla doğru orantılı olarak idare edebilmeli. Türk futbolu çok erken yaşta, çok önemli bir değer kazandı; inşallah bunu da devam ettirir.”

Hakan Şükür, “Fenerbahçe ve Galatasaray’ın bu başarısı milli takıma nasıl yansıyabilir?” sorusu üzerine, ortada sadece Türkiye’nin elinde olmayan bir tablo olduğunu, Türkiye kazansa da rakiplerin kaybını bekleyeceği bir sürecin bulunduğunu söyledi.

“Bunu ummaktan, beklemekten başka bir şey diyemeyiz” diyen Şükür, “Ama kazanmakta tabi rakip kim olursa olsun kolay değil. İnanıyorum ki Fenerbahçe ve Galatasaraylı futbolcuların yakaladıkları bu moral, milli takıma yansır. Beşiktaşlı oyuncular da kötü gitmiyor. Olcay’ın milli takıma seçilmesi, bunlar çok önemli şeyler. Mühim olan orada o takım olayını biraraya getirebilmek. İnanıyorum ki Arda, Emre, Burak, Selçuk, bu tip oyuncular konuşacaktır, sonuna kadar kovalayacaklardır” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın