Michael Jordan’a 50. Yaş Günü Süprizi

Basketbolun gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu Michael Jordan’ın 50. yaş günü, Houston’ın ev sahipliği yapacağı NBA All Star maçında kutlanacak. Batı Karması ile Doğu Karması’nı karşı karşıya getirecek maçta basketbolun yaşayan efsanesi, onurlandırılacak.

17 Şubat 1963’te New York Brooklyn’de dünyaya gelen Michael Jordan, basketbol kariyeri boyunca sayısız başarıya imza attı. Chicago Bulls’ta oynadığı dönemde 6 NBA Şampiyonluğu, Birleşik Amerika Milli Takımı ile 2 Olimpiyat Şampiyonluğu ve gençlik yıllarında da North Carolina forması altında NCAA şampiyonluğu yaşadı. 6 kez NBA’de finallerin, 5 kez normal sezonun, 3 kez de All Star maçının en değerli oyuncusu seçilen Jordan, 10 kez de ligin sayı kralı olma başarısını gösterdi. Bu sayısal verilerin yanı sıra MJ, sıradışı yeteneği, rekabetçi hırsı, liderlik karizması ve zor anlarda sorumluluk alarak skora yaptığı katkı ile NBA’in bugün dünya genelinde izlenmesine öncülük etti.

Majesteleri, bugün aktif basketbol kariyerine devam etseydi neler yapardı kim bilir. Los Angeles Lakerslı Antawn Jamison, Jordan’ın hala çift haneli sayılara ulaşabileceği görüşünde. Michael Jordan’ın sahibi olduğu Charlotte Bobcats’ın çaylak oyuncusu Michael Kidd-Gilchrist’in, “Geçenlerde teke tek oynadık, ve MJ kazandı.” itirafı da Jordan’ın hala formda olduğunu gösterdi.

Öte yandan, Michael Jordan, NBA’in dünüyle bugününü acımasızca eleştirirken, “Günümüz oyuncuları daha dirençsiz ve hazırlıklı değil. Yıldız olarak nitelenen oyunculardan yalnızca Kobe Bryant, LeBron James, Tim Duncan ve Dirk Nowitzki bizim dönemimizdeki oyuncular arasında da fark yaratabilirdi.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın