Öğrenci otobüsü kaza yaptı: 2 ölü, 17 yaralı

Hatay’ın Erzin İlçesi’nde geziden dönen öğrencileri taşıyan otobüs, önünde seyir halindeki TIR’a arkadan çarptı. Kazada 2 öğrenci yaşamını yitirirken, 17 öğrencide yaralandı.

Hatay Valiliği’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre gençlik etkinlikleri kapsamında Mersin’e düzenlenen geziden dönen öğrencileri taşıyan otobüs, saat 20.30 sıralarında Hatay’ın Erzin İlçesi’nde kaza yaptı. Gözene mevkiindeki otoyolda önündeki TIR’a arkadan çarpan otobüsteki N.P. ve Z.Ö. adlı öğrenci yaşamını yitirdi. Kazada yaralanan 17 öğrenci, Ceyhan, Osmaniye ve İskenderun’daki hastanelere götürüldü. Tedaviye alınan yaralılardan bir öğrencinin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Kazadan sonra otobüs ve TIR şoförleri gözaltına alındı.

Hatay Valiliği’nin internet sitesinde yapılan açıklamada, ‘Otobüste bulunan diğer kişiler ayakta tedavi edilmiş olup, kazanın olduğu andan itibaren ilgili tüm birimler olay yerine intikal ettirilmiş, yaralıların hastaneye intikali ve tedavisi için tüm imkânlar seferber edilmiştir. Hatay Valiliği olarak meydana gelen elim hadise nedeni ile büyük üzüntü içerisinde olduğumuzu ifade ederken, öğrencimizin kederli ailesine başsağlığı, yaralananlara acil şifalar temenni ederiz’ denildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın