Oyuncak Kumbarası Bergama’da Doluyor

Yaklaşık 2,5 metre boyundaki oyuncak kumbarasının önemli bir sosyal proje olduğuna dikkat çeken Mert Öztüre İlköğretim Okulu Müdürü Metin Kartal, öğrencileriyle birlikte kumbaraya birbirinden güzel oyuncaklar attı. Kartal, kampanyaya destek olarak ihtiyaç sahibi çocukların yüzünü biraz olsun güldürmek istediklerinin altını çizdi.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, toplanan oyuncakların bir kısmını ilçedeki 6 okulu ziyaret ederek öğrencilere hediye etti. Başkan Gönenç’in elinden oyuncağını alan minik öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. Öğrenciler söyledikleri biri birinden güzel şarkılar ve okudukları şiirlerle Gönenç’e teşekkürlerini sundu.

Başkan Gönenç, “Bergamalılar, çocuklarının, torunlarının eski oyuncaklarını kumbaraya atarak ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmamızı sağlıyorlar. Kampanyayı başlattığımız ilk günden itibaren ilgi yoğun oldu. Kampanyaya destek olan tüm ailelerimize, okul ve öğrencilerimize teşekkürler. Elden ele dolaşarak artacak mutluluk paylaşımıyla ilgili destekleri bekliyoruz” dedi.

Ziyaret ettiği okullarda öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden Gönenç, “Birçok kişinin evinde kullanılmayan oyuncaklar var. Bu oyuncukların atıl durumda bekletilmesi yerine ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması daha yerinde oluyor” diyerek, kısa süre içerisinde oyuncaklarla dolan kumbaraya destek olan herkese teşekkür etti.

Bir cevap yazın