Özbekistan atakta

Zengin bir tarihe ve kültürel mirasa sahip olan Özbekistan; kültür turizminin yeni gözdesi olmak için önemli adımlar atıyor.

Son yıllarda turizm alanında önemli atılımlar gerçekleştiren Özbekistan, Turizm sezonu öncesi açılan fuarla Turizmcileri Taşkent’te bir araya getirdi.

ÖzbekTurizm Kurumunun Organize ettiği fuar öncesi, “Dünyada Turizmin Geldiği Nokta ve Özbekistan’ın Yeri” konulu bir konferans düzenlendi.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Yetkililerinin de katıldığı konferansta, Özbekistan’ın tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve milli yemekleri hakkında sunumlar yapıldı.

Türkiye’den bir çok turizm firmasının ilgi gösterdiği fuara, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Hava Yolları ortak stant açarak katıldı.

Yapılan etkinliklerle fuar yeri adeta festival alanına döndü. Yerel danslar ve akrobasi gösterilerinin de sunulduğu fuar, ziyaretçilerine keyifli anlar yaşattı.  Etkinlikler kapsamında Özbek Pilavı Yarışması yapıldı. 

Özbek aşçılar hazırladıkları birbirinden lezzetli Özbek pilavlarıyla, ziyaretçilerin ve jürinin beğenisini kazanmak için tüm hünerlerini sergilediler. Binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan fuarın Özbekistan turizmine önemli katkılar sağlaması bekleniyor. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın