Romantizm, acı, aksiyon…

Sinemaseverleri bereketli bir hafta bekliyor. Gösterime giren yapımlar arasında “Bekârlığa Veda”, “Acı”, “Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün” ve “Oyunbozan Ralph” da bulunuyor.

Sevgililer Günü sürprizi: ” Bekârlığa Veda”

14 Şubat Sevgililer Günü’nde gösterime giren bir yerli yapım olan “Romantik Komedi 2: Bekârlığa Veda”nın.yönetmenliğini Erol Özlevi üstlenmiş. Filmde başlıca rollerde Sinem Kobal, Sedef Avcı, Burcu Kara, Öykü Çelik, Gürgen Öz ve Engin Altan Düzyatan oynuyor.

Esra evlilik hazırlıkları yapmakta, en yakın arkadaşı Didem ise kızlar arasındaki tek bekâr olarak kalmaktan korkmaktadır. Aktör olan sevgilisinin rol arkadaşıyla tanışması işleri daha da zorlaştırır. Kıskançlık krizleriyle başlayan takip, bekârlığa veda partisinde son bulur.

 Kim Ki Duk “Acı”yla sarsacak

Vizyona giren bir diğer film ise Kim Ki Duk imzasını taşıyor: “Acı”.  Jo Min Soo, Kang Eunjin, Kim Jae Rok ile Lee Jung Jin’in oynadığı film, sarsıcı hikâyesiyle iz bırakacak bir yapım.

Tefeciler adına çalışan zalim bir adam, patronlarının alacaklarını her ne yöntemle olursa olsun toplamaya alışmıştır. Geleceklerini dert edeceği bir ailesi ya da sevdiği kimse yoktur. Bir gün karşısına bir kadın çıkıp annesi olduğunu iddia edene kadar… Kadına bağlandıkça onun korkunç bir sır sakladığını anlar.

Bir Bruce Willis klasiği: Zor Ölüm 

“Zor Ölüm: Ölmek İçin Güzel Bir Gün” ise aksiyon sevenlere hitap ediyor. John Moore’un yönettiği filmde Bruce Willis, Mary Elizabeth Winstead, Jai Courtney ile Patrick Stewart oynuyor.

John McClane, oğlu Jack’e yardım etmek için Moskova’ya gider. Jack, nükleer silâh kaçakçılığını önlemek üzere görevlendirilmiş bir CIA ajanıdır. Baba – oğul yer altı güçlerine karşı bir takım olacaktır.

Çocuklar için “Oyunbozan Ralph”

Bu hafta gösterime giren bir diğer film ise animasyon “Oyunbozan Ralph”.  Çocuklar için iyi bir alternatif oluşturan filmin yönetmeni Rich Moore.

Ralph atari oyunlarının iyi adamı Fix-It Felix, Jr.’ın gölgesinde kalmıştır. Kötü adamı oynamaktan sıkılan Ralph bu sorunu kendisi çözmeye karar verir ve kendisinin de bir kahraman olabileceğini kanıtlamak için atari salonundaki çeşitli oyunlar arasında bir yolculuğa çıkar. Fakat can düşmanının ortaya çıkışıyla her şey değişir.

Bir cevap yazın