Rusya’da 7 kişi araçlarında donarak can verdi

Bölge yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Tselin bölgesine doğru yol alan bir araç, bölgede etkili olan kar fırtınası yüzünden yolda kaldı. 4 kişi oldukları öğrenilen gruptan bir kişi yardım istemek için yakındaki köye gitti. Ancak geri döndüğünde araçtakilerin donarak hayatını kaybettikleri ortaya çıktı.

Novosibirsk bölgesinde, otomobilleriyle yolda mahsur kalan 4 kişi, ısınmak için açtıkları aracın kaloriferinden çıkan gaz yüzünden hayatını kaybetti. Kurtarma ekipleri bölgeye ulaştığında araçta 4 kişinin donmuş cesedi ile karşılaştı. Başkir bölgesinde ise kayak yapmak için çıktıkları dağda çığ düşmesi sonucu karın altında kalan 11 ve 13 yaşlarındaki iki çocuğun öldüğü bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde de Rusya’ya bağlı Tuva Özerk Cumhuriyeti’nde çığ altında kalan 7 genç sporcudan altısı hayatını kaybetmişti.

Rusya’da bu yıl şiddetli geçen soğuklar nedeni ile 272 kişi yaşamını yitirirken, 6 bin 700 kişi de donma tehlikesi geçirdi. Sadece başkent Moskova’da 27 kişi donarak öldü. Toplam 3 bin 600 kişi hastanelere kaldırılarak tedavi edildi.

Bir cevap yazın