Sevgililer Gününde Dikkat: Ayrılabilirsiniz

Prof. Dr. Eyigün, aile barışını etkilemesi nedeniyle Sevgililer Günü’nün toplumsal barış süreci kadar önemli olduğunu vurgulayarak, ”Yaşanan sosyo kültürel ve ekonomik etkenler evliliğe bakışı etkileyerek, beklentileri yükseltti.Bu beklentiler tam olarak karşılanmayınca hüsran ile sonuçlanıyor ve ciddi biçimde aile krizi yaşanıyor.

Sosyolog ve psikologların araştırmalarına göre en çok ayrılma kararının alındığı ve en çok tartışmanın yaşandığı gün Sevgililer Günü. Bir gün eğer en çok boşanma kararının alındığı gün ise, eğer bir gün en çok tartışmanın yaşandığı gün ise bu gün gerçekten tüm dünyanın evrensel bir sorunudur” dedi.Prof. Dr. Eyigün, cezbedici alışveriş reklamları ve ilanlarının kadınlarda büyük bir Sevgililer Günü beklentisi oluşturduğunu erkeklerin ise o oranda buna direnç gösterdiğini söyledi.

Eşinden hediye almayan kadının kendisine değer verilmediğini ve sevilmediğini düşündüğüne dikkati çeken Eyigün, ”Kadında meydana gelen hayal kırıklığı ve hüsran evlenmeden önceki sorunları bile aklına getiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın