Siirt’te Bir Jandarma Er 3 Askeri Öldürdü

Siirt’in Pervari İlçesi İğneli Jandarma Karakolu’nda görev yapan bir er, cinnet getirdi. Elindeki G-3 piyade tüfeği ile etrafa ateş açan asker, 3 askeri şehit etti. Cinnet getiren asker, yaralı olarak yakalandı.

3 ASKER HAYATINI KAYBETTİ

Olay, Pervari İlçesi kırsalında bulunan İğneli Jandarma Karakolu’nda bugün saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Karakolda görev yapan ve bunalımda olduğu belirtilen bir asker, G-3 otomatik tüfekle karakolda görevli arkadaşlarına ateş açtı. Cinnet getirdiği sanılan askerin açtığı ateşle, 3 asker şehit düştü.

İNTİHARA KALKIŞTI

Saldırgan asker, arkadaşlarını vurduktan sonra silahın namlusunu kendisine çevirerek intihara kalkıştı. Ağır yaralanan asker, askeri helikopterle Siirt Askeri Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorlar, yaralı askerin hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi. Şehit askerlerle, intihara kalkışıp yaralanan askerin kimlikleri henüz açıklanmazken, Siirt Valisi Ahmet Aydın, “Olayda 3 şehidimiz var. Karakolda görevli bir asker, arkadaşlarına ateş açıyor. Daha sonra aynı silahla kendisini vuruyor” dedi.

Bir cevap yazın