Slovakyalı leylek şafak sayıyor

Ayağındaki künye sayesinde Slovakya Doğal Yaşam Parkı menşeli olduğu anlaşılan Ciconia Ciconia cinsi Slovakyalı leylek, rahatsızlığı sebebi ile göç grubuna katılamayınca, Beylikdüzü Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl tedavi altına alınmıştı. Tedavisi tamamlanan leylek, yaklaşan yeni göç döneminde doğal yaşam alanına dönmeye hazır hale geldi. Nisan ayında Türkiye’ye gelmesi beklenen leylek kafilesine katılması sağlanacak Slovakyalı leylek böylelikle bir yıllık Türkiye macerasına da veda etmiş olacak.

“Slovakyalı Leyleğimiz Arkadaşlarına Kavuşacak…”

Temmuz 2012’den bu yana Beylikdüzü Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakılarak tüm tedavileri yapılan leyleğin Nisan ayında doğal yaşama salınmasını planladıklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “Tedavisi çok iyi geçen leyleğimiz ümit ediyoruz ki yeni göçlerle buraya gelecek sürüsüne tekrardan kavuşabilecek. Biz onu Beylikdüzü’nde ağırlamaktan oldukça memnuniyet duyduk, ayağındaki künye sayesinde bundan böyle her daim nereye giderse gitsin ondan haberimiz olacak” dedi.

Takibi yapılmaya devam edilecek

Beylikdüzü Belediyesi veterinerleri tarafından tedavisi büyük titizlikle gerçekleştirilen leylek uzun süredir uçamadığı için ilk etapta uçma antrenmanları yapacak. Ülkemize gelecek leylek kafilesine katılması için doğal yaşama bırakılacak leyleğin bundan sonraki durağının neresi olduğu da ayağındaki künye sayesinde Slovakya Doğal Yaşam Parkı ile birlikte takip edilebilecek.

Beylikdüzü Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, şu anda 1500 köpeğe aynı anda bakılabilecek kapasitede. 1200 köpeğin bulunduğu merkezde ayrıca 100 güvercin ve 30 da kedi barınıyor.

Bir cevap yazın