sokaklara işeyenlere ceza

İngiltere’nin Brighton kentinde özellikle hafta sonları aşırı alkol alıp sokaklara işeyen gençlerle baş edemeyen polis ilginç bir uygulama başlattı.

Brighton polisi, aşırı alkol alıp sokaklara işerken yakalanan gençlerin eline bir paspas ve bir kova su verip pisledikleri yerleri temizletme kararı aldı. Uygulamanın daha önce Newcastle ve Torquay gibi yerlerde başarılı sonuçlar verdiğini gözleyen polis, sokakları pisletirken yakaladığı gençlere iki seçenek sunuyor.

Bu çerçevede suçlu ya 800 Sterlin (yaklaşık 2.200 TL) para cezası ödüyor ya da polisin kendisine uzattığı paspas ve su dolu kovayla kirlettiği yeri temizlemek zorunda kalıyor. Brighton polisi bu amaçla yüzlerce paspas ve kova satın aldı.

İlk uygulamalardan birine hedef olan ve sokakta işerken yakalanan üniversite öğrencisi Jennifer McGee, başkalarının yaptığı çişlere basmaktan nasıl rahatsız olduğunu gayet iyi bildiğini belirterek, kendisinin de aynı şeyi yapmış olmasından dolayı üzüntü duyduğunu ve dolayısıyla cezayı yerinde bulduğunu söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın