Taksiciyi öldüren gence ömür boyu hapis

Olay, 24 Haziran 2013’te, merkez Seyhan İlçesi, Meydan Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Yusuf Can Doğan, olaydan bir gün önce ağabeyi Bayram Ali Doğan’ı yaralayan Faruk Şahin’in dayıları Mustafa Şahin ile Sabri Şahin’in işlettiği kahveyi silahla taradı. Saldırıda, olayla hiç ilgisi olmayan ve kahvede çay içen taksici İbrahim Taşçı öldü.

Cinayetten 19 gün sonra yakalanan Yusuf Can Doğan, çıkarıldığı 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı. Doğan ifadesinde, “Faruk benim ağabeyimi vurmuştu. Olay günü de hastaneye ağabeyimi ziyarete gidiyordum. Faruk’un dayılarının işlettiği kahvenin önünden geçerken ağabeyimi vuran kişinin dayısı ‘Sık lan buna’ dedi. Yanındaki de iki el ateş etti. Ben de kendimi korumak için ateş ettim. Olaydan dolayı pişmanım” dedi.

Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet savcısı, olayla ilgili iddianame hazırladı. 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, cinayet şüphelisi Doğan hakkında, ‘kasten nitelikli öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi. Ayrıca, cinayet şüphelisinin, olay yerine motosikletle gelip, çifte tabancayla kahveye 9 el ateş ettiği, sonra da aynı motosikletle kaçtığı ileri sürüldü.

İddianame kabul edilirse Doğan’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir cevap yazın