Trabzonspor’da tek çare kazanmak

 

Trabzonspor’un Fildişi Sahili Cumhuriyeti oyuncusu Didier Zokora, 31 Mart Pazar günü sahalarında Medical Park Antalyaspor ile oynayacakları maça ilişkin, ”Pazar günü kazanmak için ne gerekiyorsa hepsini yapacağız” dedi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zokora, ligde bu sezon yaşadıkları puan kayıpları nedeniyle Medical Park Antalyaspor maçının çok daha önemli hale geldiğini belirtti.

Ligde alt sıralarındaki takımların kendilerine yanaştığını dile getiren deneyimli oyuncu, ”Bu hafta çok belirleyici bir maç yapacağız. Kalan tüm maçlar çok önemli hale geldi. Bu sezon ciddi devamlılık sorunu yaşadık. Hepimiz maçın öneminin farkındayız. Pazar günü kazanmak için ne gerekiyorsa hepsini yapacağız” dedi.

Taraftarların kendilerini desteklemesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Zokora, şöyle devam etti:

”Böylesine zor durumlarda, atmosferde, taraftar desteği daha da önemli. Bu bir iç saha maçı. İç sahada tüm avantajımızı kullanmak için büyük bir desteğe ihtiyacımız var. Onları hayal kırıklığına uğrattığımızın farkındayız. Çünkü bir devamlılık yakalayamadık. Afrika Uluslar Kupası’ndan dönüşte iyi performans gösteremedim. Dönem dönem sakat, eksik oyuncular oldu. Bir çok neden sıralayabilirsiniz ama taraftara hak vermemek mümkün değil. Bir hayal kırıklığı yaşıyorlar ve bunun altından kalkmamızı bekliyorlar. Onların desteğiyle Medical Park Antalyaspor maçını kazanmaya çalışacağız.”

 

-”Öz güven problemi yaşıyoruz”-

”En az Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’ın olduğu kadar oyuncu kalitemiz var” diyen Zokora, şunları kaydetti:

”İlk aklıma gelenler Halil, Alanzinho, Adrian, Volkan, bütün bu oyuncular çok yetenekli, üst düzey oyuncular ama ortada bir gerçek var ki bu sezon üst üste maç kazanma konusunda ciddi sorunlar yaşadık. Bu ister istemez öz güven problemi getirdi. Bundan kaynaklanan sorunları yaşıyoruz. Neredeyse nisan ayına geldik ama öz güven konusunda sorun devam ediyor. Çünkü üst üste maçlar kazanamadık. Sezonu kurtarmak için geriye kalan periyotta elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki sezon takım dinamiği, ruhunun çok daha güçlü, kuvvetli olduğu durumda hepiniz göreceksiniz ki çok daha iyi işler yapacak bu takım. Çünkü en az rakipler kadar oyuncu kalitemiz var.”

 

-”Kupayı kazanmak öncelikli hale geldi”-

Zokora, Ziraat Türkiye Kupası’nın da çok önemli olduğunu ifade ederek, ”Hatta önemliden daha fazlası. Sezonu kurtarmanın yolu zaten oradan geçiyor. Hem sezonu kurtarmış olacağız hem önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılma hakkı elde edeceğiz. Ligi göz ardı etmiyorum. Lig başlı başına önemli bir hedeftir ama kupayı kazanmak bizim için öncelikli hale geldi” ifadesini kullandı.

Fildişi Sahilli oyuncu çok kart görmesine ilişkin olarak ise ”Bunun takımın bulunduğu durumla çok etkisi var. Takımda işler yolunda gitmediği zaman benim üzerimde de gerginlik ve huzursuzluk yaratıyor. Bu, ister istemez maça yansıyor. Çünkü takım iyi olmadığı zaman, yapmamız gerekenleri gerektiği gibi yapamadığımızda, bunun getirdiği gerginlik agresifliğe dönüşüyor. Ben de kart görüyorum. İşler  yolunda gittiği zaman hepimiz daha huzurlu, daha sakin oluyoruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın