UEFA Galatasaray’a cevap gönderdi.

Galatasaray’ın transfer ettiği yıldız oyuncu Didier Drogba için Schalke 04’ün yaptığı itiraza UEFA’dan resmi cevap geldi. Schalke’nin resmi sitesinden yayınlanan UEFA’nın cevabında konunun 27 Şubat’ta görüşüleceği açıklandı.

SCHALKE İTİRAZ ETTİ

Schalke 04 kulübü çarşamba akşamı oynanan maçın ardından Didier Drogba için çıkartılan lisansın geçerli olup olmadığına dair bir araştırılma yapılması talebinde bulunmuştu. Alman kulübünün Drogba transferinin geçersiz olduğunu beyan ettiğini ve maçın 3-0 hükmen lehlerine sonuçlanmasını istediği de konuşulmuştu.

Galatasaray cephesi ise görüşlerini, belgelerini ve kanıtlarını davadan 1 gün önce yani 26 Şubat’ta öğlen 12’ye kadar UEFA’ya iletmek zorunda.

SORUN YOK

UEFA’nın 28 numaralı sirkülerininin 8.maddesinin c bendine göre bir futbolcu FIFA futbolcu statüsü komitesinden geçici lisans alması halinde oyuncunun Avrupa kupalarında oynamasında bir sakınca olmadığını söylüyor.

İşte 28. madde

“FIFA Oyuncu Statü Komitesi ve ülke federasyondan geçici lisans alan bir oyuncunun oynatılmasında UEFA herhangi bir yaptırım uygulamaz.”

Bir cevap yazın